Fotó: Haáz Vince
A hatóságok tudják szabályozni, hogy mi történik a köztereken, azt azonban nem, hogy az emberek mit tesznek otthon, ám akik a tágabb családból is vendégeket fogadnak az ünnepekre, plusz koronavírus-fertőzési kockázatnak teszik ki magukat – hívta fel a figyelmet Raed Arafat, a belügyminisztérium katasztrófavédelemért felelős államtitkára.
2020. november 11., 08:092020. november 11., 08:09
2020. november 11., 08:232020. november 11., 08:23
„Nem olyanok lesznek az ünnepek, mint régen, nem számíthatunk olyan ünnepekre, mint 2019 decemberében. Az általános szabályokat már tudjuk: maszk szerintem lesz akkor is, távolságtartás lesz akkor is, a zárt terekben akkor is minden valószínűség szerint lesznek korlátozások. Hogy lesznek-e más intézkedések, azt nem tudom most megmondani, ám
– jelentette ki az egészségügyi szakember a Digi 24 hírtelevízió kedd esti műsorában.
Hozzátette: a decemberi ünnepek idején is fog tartani a világjárvány második hulláma, és a megfertőződés kockázatának teszi majd ki magát akkor is majd mindenki, aki nem tartja be a szabályokat,
„Még akkor is tél lesz, ami a kedvenc idénye ennek a vírusnak” – kongatta meg a vészharangot Arafat.
Legalább a tavaszig vagy nyárig nem szabadulunk meg a koronavírustól, így meg kell tanulnunk együtt élni vele – jelentette ki egy televízió interjúban Raed Arafat, a belügyminisztérium katasztrófavédelemért felelős államtitkára.
„Nem mehetünk be az emberek házába, hogy megmondjuk, hogyan járjanak el. Ez az ő felelősségük. Ha valaki két-három másik családdal akar ünnepelni, nő a megfertőződés veszélye, mivel nem feltételezem, hogy bárki is maszkban ülne az ünnepi asztalnál.
– húzta alá Raed Arafat.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!