2010. augusztus 31., 09:492010. augusztus 31., 09:49
Giurgiu ugyanakkor azt is elárulta, hogy a jelenlegi vezetéssel elégedetlen párton belüli szárny azt fontolgatja, hogy „árnyékvezetést” hozzon létre a jelenlegi pártelnökséggel szemben. Sulfina Barbu, a PDL női tagozatának vezetője egyébként a kormányátalakítás kapcsán úgy vélekedett, ha arra sor is kerül, a miniszterelnöki tisztséget a továbbiakban is Emil Bocnak kell betöltenie.
Azzal indokolta, hogy Boc felelősséget vállalt egy kormányprogramért, miközben egy új kormány kinevezéséhez szükséges új parlamenti többséget nehéz lenne kialakítani. Álláspontja szerint az új többség kialakítása azért is kérdéses, mert az ellenzék megosztott: míg a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvezető kormányt akar, addig a Nemzeti Liberális Párt (PNL) árnyékkormányt alakítana. Ugyanakkor leszögezte: szükséges a miniszterek tevékenységének kiértékelése is.
Kelemen Hunor RMDSZ-es művelődési miniszter közölte: a tegnapi koalíciós egyeztetésen nem esett szó a kormányátalakításról, csupán a törvényhozási prioritásokról egyeztettek. Leszögezte, mindkét kormánypárt belső ügye, hogy saját minisztereit értékelje, az RMDSZ ezt ma teszi meg.
A kormánybuktatás mellett alkotmánymódosítás útján parlamentáris köztársasággá alakítaná Románia államformáját a Nemzeti Liberális Párt (PNL) – jelentette be tegnap Crin Antonescu, a párt elnöke. Mint kifejtette, ez azért szükséges, mert pártja álláspontja szerint jelenleg nincs egyensúly a hatalmi ágak között, mivel az államfői intézmény maga alá gyűrte a többit. |
Az ellenzék ugyanakkor nem tartja megoldásnak a kormányátalakítást. Liviu Dragnea, a PSD főtitkára olcsó színjátéknak minősítette a várható minisztercserékről szóló híreket, mondván: cinikus politikai játszmáról van szó. Kifejtette: pártja álláspontja szerint a Boc-kománynak szeptember elsejét követően távoznia kell. „Olcsó politikai játszmáról van szó,
„Bizalmatlankodik” a PSD Jóváhagyta tegnap a PSD elnöksége, hogy a párt bizalmatlansági indítványt nyújtson be a kormány ellen. Az indítványt még az ősz folyamán a parlament elé terjesztik. Victor Ponta pártelnök közölte: az ülésszak kezdetén a mezőgazdaság és az egészségügy témájában egyszerű, kormánybuktató jelleggel nem bíró indítványt nyújtanak be az alsóházban, és a PNL bármely hasonló indítványát hajlandóak megszavazni. |
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – tájékoztatott szombaton a román rendőrség.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú viharriasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kiadások csökkentését és a beruházások növelését folytatni kell – állapította meg Tánczos Barna pénzügyminiszter azzal kapcsolatban, hogy idén március végén 2,28 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
A George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje amerikai népszerűsítésére vonatkozó a szerződés nem lépett hatályba, és az ilyen szolgáltatásokért nem fizettek pénzt – közölte az érintett amerikai lobbicég.
A CSM az Igazságügyi Felügyelethez fordul annak a bírónak az ügyében, aki egy, a jogi szakértők által keményen bírált döntéssel felfüggesztette a tavalyi elnökválasztás első fordulójának eredményét megsemmisítő alkotmánybírósági döntést.