Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Már Romániában is bizonyított a közösségi terjedés a koronavírus omikron variánsa esetében – derül ki az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adataiból.
2022. január 11., 14:232022. január 11., 14:23
2022. január 11., 14:252022. január 11., 14:25
Az omikronos eseteket összesítő statisztika szerint az év első hetében csak a fertőzöttek egy része esetében igazolható, hogy külföldről érkezett kontaktszemély révén fertőződött meg. Jóval többen van azok, akik itthoni személytől kapták el az új vírustörzset, és jelentős számban vannak azok is, akiknél nem beazonosítható a kontakt. Az INSP G4Media által ismertetett adatai szerint
Az új mutáció közösségi terjedését mi sem bizonyítja jobban, minthogy az esetek több mint felében (52%) nem lehetett beazonosítani, hogy a fertőzött kitől kaphatta el a kórokozót. A kontakthiány az ország valamennyi régiójában kimutatható.
Ezeket az eseteket leszámítva január első hetében 295 esetben mutatták ki az omikron jelenlétét a szegvenálás folyamán. A legtöbben, a fertőzöttek 28,1 százaléka (84 eset) az Egyesült Királyságból hozta haza az új vírusvariánst.
Az esetek 45,8 százaléka nem tudja, hogyan kaphatta el a koronavírus új mutációját, derül ki az INSP január első hetére (január 1–9.) vonatkozó adataiból.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!