Fotó: Agerpres
Egy több mint másfél évtizede Romániában élő és több millió eurós ingatlanügyleteket lebonyolító olasz állampolgárt vett őrizetbe csütörtökön a román szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
2018. április 12., 16:182018. április 12., 16:18
Az őrizetbe vett I. N.-t azzal gyanúsítják, hogy négy romániai cégén keresztül valójában az olasz Zagaria bűnszövetkezetet pénzelte, illetve annak bevételeit mosta tisztára „a törvényesség látszatát keltő" pénzügyi manővereken keresztül.
A lap szerint a román és olasz hatóságok lehallgatások százait lebonyolítva és banki ügyletek ezreit ellenőrizve gyűjtöttek terhelő bizonyítékokat Inquieto ellen, az olasz nyomozók pedig számos romániai ingatlanról derítették ki, hogy valójában a gyanúsított tulajdonában vannak. Az ügyben végzett négy házkutatáshoz és a gyanúsított őrizetbe vételéhez a rendőrség kommandósait és a csendőrség speciális egységeit mozgósították.
A Calesi klán főnökét, a dél-olaszországi camorra bűnszervezet utolsó körözött vezérét, Michele Zagariát 2011 decemberében, egy föld alatti betonbunkerből markológépekkel és légkalapáccsal ásta ki az olasz rendőrség. A Nápolyt és Campania tartományt uraló camorra gyilkossággal, zsarolással és bűnszövetkezéssel vádolt, őrült tettei miatt Capastorta (Csavarodott) néven emlegetett főnökét még elfogása előtt, a Calesi klán tagjai ellen lefolytatott, 12 évig tartó büntetőperben távollétében életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!