Fotó: Cătălin Drulă/Facebook
Jóváhagyta az Egyesült Jobboldal Szövetség (ADU) indulását a választásokon kedden a legfelsőbb bíróság, megsemmisítve ezzel a Központi Választási Iroda (BEC) vasárnapi döntését.
2024. március 19., 14:142024. március 19., 14:14
A bírákból, az Állandó Választási Hatóság vezetőiből és a parlamenti pártok képviselőiből álló testület a jobboldali választási szövetség megalapításáról szóló megállapodás iktatását a PMP elnöke körüli ellentmondásokra hivatkozva utasította el, a pártnyilvántartásban ugyanis Eugen Tomac helyett Cristian Diaconescu szerepel elnökként.
Arra hivatkoztak, hogy 2020-ban a PSD is úgy indult a választásokon, hogy nem az akkor hivatalban levő elnök neve szerepelt a pártnyilvántartásban.
Egyébként az indulás feltételei közt nem is szerepel, hogy a nyilvántartásban az aktuális elnök nevének kell ott lennie.
– mondta Cătălin Drulă, az USR elnöke.
„Örülök, hogy győzött az egyesülési szabadság és a demokrácia. Romániában nincs minden veszve, jogunk van a románokhoz fordulni, és június 9-én bizalmat kérni tőlük. Az Egyesült Jobboldal újra a szavazólapon van, miután a PSD megpróbált minket kiiktatni” – reagált Eugen Tomac, a PMP elnöke.
„A legfelsőbb bíróság döntése bizonyítja, hogy a Központi Választási Iroda eredeti döntését a demokráciával szemben ellenséges, a PSD által irányított politikai többség befolyásolta, amely csúfos kudarcot vallott az Egyesült Jobboldal Szövetség jelöltségének megakadályozására tett kísérletében” – közölte a Jobboldali Erő az ítéletet kommentálva.
Tagadja Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, hogy köze lenne ahhoz, hogy a Központi Választási Iroda (BEC) elutasította az Egyesült Jobboldal Szövetség megalapításáról szóló megállapodás iktatását.
Elutasította a Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap három román ellenzéki párt választási szövetségének létrehozásáról szóló kezdeményezést; az alakulatok a balliberális hatalmat bírálják, és bírósághoz fordulnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
Megkezdte a három ellenzéki párt a bizalmatlansági indítványhoz szükséges aláírások összegyűjtését, miután a kormány hétfőn felelősségvállalással akarja elfogadtatni a költségvetési hiány lefaragását célzó megszorító intézkedéseket.&
Alapfokon tizenhárom év három hónap szabadságvesztésre, valamint az áldozatoknak százezer eurónyi kártérítés kifizetésére ítélte kiskorú elleni nemi erőszak miatt az ügyben eljáró bíróság a „zsenimentorként” ismert férfit, Kristóf Lajost.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) toronymagasan vezet a pártok támogatottsági versenyében – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
szóljon hozzá!