Fotó: Haáz Vince
Az Országos Statisztikai Intézet két héttel meghosszabbította a népszámlálás önkitöltéses szakaszát.
2022. május 12., 20:082022. május 12., 20:08
2022. május 12., 23:492022. május 12., 23:49
A nagy érdeklődésre való tekintettel az Országos Statisztikai Intézet meghosszabbította a népszámlálás önkitöltéses szakaszát május 27-ig – jelentették be a Népszámlálás.ro Facebook-oldalon.
Az elmúlt időszakban sokan panaszkodtak arra, hogy akadozik a népszámlálási regisztrációs és kitöltési platform. „Az elmúlt napokban a telefonos tudakozóra rengeteg hívásunk érkezett annak kapcsán, hogy az emberek a platform működési problémái miatt elakadnak a kitöltésben” – számolt be az elmúlt napok tapasztalatairól Barna Gergő, a Népszámlálás.ro kampánykoordinátora. A szociológus elmondta: a leggyakoribb problémákra igyekeznek megoldásokat javasolni az érdeklődőknek, ugyanakkor mindenkit arra kérnek, hogy ha elakadnak, ne adják fel a kitöltést, legyen türelmük kivárni, amíg a rendszerben megoldódnak a fennakadások.
1. Ha már a regisztrációs oldal akadozik, érdemes még az adatok bevezetése előtt ellenőrizni, hogy az oldal alján látszik-e a „TRIMITEȚI FORMULARUL” gomb. Ha nem, akkor frissítsük az oldalt az F5, a CTRL+R vagy a Refresh gombbal. Ha a regisztrációs oldal működik, akkor fontos, hogy minden családtagot bevezessünk.
2. Ha a regisztrálás után késik az e-mail a kérdőív(ek) linkjével, nincs mást mit tenni, várni kell. Alapvetően a regisztrálás után rögtön kellene érkezzenek az e-mailek, de az elmúlt napokban jellemzően 10-20 percet, de esetenként akár több órát is várni kellett. Érdemes a regisztrációt mielőbb elvégezni, ez tényleg egy-két perc.
3. Ha az e-mailek megjöttek, de nem nyílik meg a link, ajánlott gyakran frissítenünk az oldalt, amíg bejön a kérdőív, vagy nyissuk meg más böngészőben a linket. Ha sokszori próbálkozásra sem sikerül, próbáljuk meg korán reggel vagy délutáni, esti órákban.
4. Ha a kérdőíven belül elakadunk, az ENTER gomb megnyomásával vagy a kitöltött mezőn kívülre kattintva érvényesítsük a válaszunkat, és így megnyílnak a következő kérdések. A kérdőív utolsó kérdései a 15 év feletti populációban a foglalkoztatásra és a járvány hatásaira vonatkoznak, a 2–15 évesek esetében az iskolázottsági adatokra, a 0–2 évesek körében pedig épp az etnokulturális jellemzőkre (etnikum, anyanyelv, vallás). Figyeljünk arra, hogy ezek előtt ne zárjuk le a kérdőívet!
5. Ha kitöltés közben fagy le a rendszer, a kérdőív az e-mailben érkezett linkkel újra megnyitható, elviekben az adataink sem vesznek el.
6. Ha csak részben kitöltött kérdőívet küldtünk be és nem érvényesítették a válaszainkat: ezt csak úgy tudjuk meg, ha ellenőrizzük, hogy a kérdőívünket elfogadták-e, érvényesítették-e. Figyelem! A rendszer nem küld nekünk visszaigazolást, sem ha elfogadták, sem ha elutasították a válaszainkat! Ezt magunknak kell ellenőriznünk a dovrec.insse.ro oldalon a személyi számok (CNP-k) egyenkénti beírásával, a kitöltést követő legtöbb 7 nap után. Jellemzően 3-4 nap után megtörténik az ellenőrzés.
Ha valakinek a kérdőívét nem érvényesítette a Statisztikai Intézet, annak újra kell regisztrálnia az egész háztartást, viszont kitölteni csak annak a személynek az űrlapját kell, akinek a kérdőívét nem érvényesítette a rendszer.
Hosszas hallgatás után üzenetet tett közzé Călin Georgescu, a tavalyi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt, ám nem buzdított egyértelműen arra, hogy az emberek az őt „helyettesítő” George Simionra szavazzanak.
Kedden elkezdődött a másodikosok országos képességfelmérője az anyanyelv és irodalom tantárggyal.
Teljesen eltűnt a különbség a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott két jelölt, George Simion és Nicușor Dan között, olyannyira, hogy fej-fej mellett, egyenlő támogatottsággal állnak – legalábbis ez áll az AtlasIntel friss felmérésében.
Közleményben fejezte ki aggodalmát az Országos Audiovizuális Tanács (CNA), miután George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és a szélsőjobboldal államfőjelöltje tudtukon kívül lefilmezte a Digi 24 újságíróit, és sértegette is őket.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordulnak az USR parlamenti képviselői, miután George Simion, az AUR elnökjelöltje azt állította a blogján, hogy kritikusai „zavart elméjű” és „irracionális” emberek.
Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely értelmében a köztisztséget betöltő pedagógusok legtöbb öt egymást követő éven át tarthatják fent tanári állásukat.
Szoros lesz a verseny és magasabb részvételre lehet számítani az elnökválasztás május 18-i, második fordulójában – nyilatkozta Remus Ștefureac szociológus, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy Románia nem fog kilépni az Európai Unióból, bárki is nyeri meg az elnökválasztást, mert a nép nem akar kilépni.
Idén márciusban is negatív (-11 150 fő) volt a természetes szaporulat Romániában, amelyik nagyobb volt, mint a tavaly márciusi népességfogyás (-8982 fő) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A Román Ortodox Egyház közleményt adott ki, amelyben megerősíti semlegességét az elnökválasztási kampány kapcsán, miután a renitens magatartásáról ismert Konstancai érsek, Teodosie részt vett az AUR új székházának avatóünnepségén.
szóljon hozzá!