Beérkezett szerek szerint. A programált személyek számát a gyártó által biztosított oltóanyag mennyiségéhez igazítják.
Fotó: Kocsis B. János
A legfrissebb adatok szerint 305.562-en iratkoztak fel a koronavírus elleni védőoltásra az oltáskampány második szakaszában – közölte szombaton a COVID-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV).
2021. január 16., 17:582021. január 16., 17:58
2021. január 16., 19:562021. január 16., 19:56
A bizottság közleménye szerint a január 18-a és február 6-a közötti időszakban összesen 364.800 oltás beadására van lehetőség, ebből 305.562-t lefoglaltak. Bukarestben teljesen lefedték a 62.182 fő beoltására elegendő kapacitást.
Minthogy többfelé túljelentkezés volt a CNCAV megjegyzi, hogy az programálás lehetősége a rendelkezésre álló oltóanyag mennyiségének, és az oltásra jelentkezők számának függvénye.
A második fázis első oltásával párhuzamosan kapják meg az emlékeztető oltást azok, akiket beoltottak az első szakaszban.
Ezeken kívül a védelmi minisztérium 60 központot (84 oltási ponttal), a belügyminisztérium pedig 39 központot (45 oltási ponttal) állított fel, ahol saját alkalmazottjaival, saját alkalmazottjait oltja.
A programált személyek számát a gyártó által biztosított oltóanyag mennyiségéhez igazítják.
A COVID-19 elleni oltással kapcsolatos tevékenységeket koordináló országos bizottság egy jogi személyiség nélküli, minisztériumközi szerv, amely a kormányfőtitkárság közvetlen alárendeltségében működik, és a miniszterelnök koordinálja.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!