Fotó: MTI/Balázs Attila
Elszigetelten, külön teremben vagy későbbi időpontban vizsgázhatnak az idei érettségin, valamint a képességfelmérő vizsgán azok a diákok, akiknek a testhőmérséklete meghaladja a 37,3 Celsius-fokot.
2020. május 28., 07:302020. május 28., 07:30
2020. május 28., 10:062020. május 28., 10:06
Monica Anisie oktatási miniszter szerint az általa irányított tárca arra az esetre is kidolgozott egy forgatókönyvet, ha a tanulók – nem feltétlenül koronavírus-fertőzöttség miatt – valamilyen oknál fogva belázasodnak a vizsgák napjára. Mint ismeretes, az eddigi rendelkezések szerint ez esetben a diákok nem vehetnének részt a június 22-én kezdődő érettségin és a képességfelmérőn. A miniszter szerda este a Digi24 hírtelevízió műsorában elmondta, ezeket a tanulókat külön teremben helyeznék el, illetve megteremtenék számukra annak a lehetőségét, hogy később vizsgázzanak.
Mindemellett speciális körülmények között fognak vizsgázni a koronavírus-fertőzött, otthoni elkülönítésben lévő vagy különböző krónikus betegségben szenvedő gyermekek, ennek módszertanát azonban csak ezután dolgozza ki az oktatási tárca.
A miniszter kitért arra is, hogy a jelenlegi járványügyi helyzetben az őszi tanévkezdés után csökkenthetik az osztálylétszámot. Anisie közölte, jelen pillanatban nem tudja elképzelni, hogy szeptembertől 30 fős diáklétszámú vagy ennél is népesebb osztályokkal induljon az új tanév. „Egyértelmű, hogy intézkedéseket kell foganatosítanunk az osztályokban lévő gyereklétszám csökkentése érdekében” – szögezte le a miniszter.
Anisie elmondta azt is: a minisztérium arra az eshetőségre is készül, hogy esetleg ősszel ugyancsak online folytatódjék az oktatás Romániában. Emlékeztetett, a kormány 150 millió lejt különített el tabletbeszerzésre hátrányos helyzetű gyerekek számára, mindemellett tanfolyamokat szerveznek a pedagógusoknak az online oktatás terén. „Azt szeretnénk, ha szeptemberben egyetlen gyermek se szenvedjen hiányt a tanuláshoz szükséges technológiában” – jelentette ki a román oktatási miniszter.
Összesen 306 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés az éjszaka folyamán, ezek közül 33 megalapozatlan volt, további 87-et vizsgálnak a hatóságok – jelentette ki vasárnap reggeli sajtótájékoztatóján a belügyminisztérium szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) államelnökjelöltje, Nicolae Ciucă és a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke és államfőjelöltje, Marcel Ciolacu is leadta szavazatát vasárnap reggel.
Vasárnap több mint 18 millió román állampolgárt várnak az országszerte reggel 7 órakor megnyitott közel 19 ezer szavazóhelyiségbe, hogy a 14 államelnökjelölt valamelyikére szavazzon.
Négy év szünetet követően májustól újra látogatható a dévai vár. Az impozáns dél-nyugati erődítmény falait megerősítették, színpad és látogatóközpont ad helyet a kulturális eseményeknek, tágasabb felvonó röpíti a hegyre a látogatókat.
Szombaton 7 órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion pénteken a Románia római főkonzulátusán kialakított szavazóhelyiségben szavazott az elnökválasztás első fordulójában.
Péntek délután 144 település összesen 29 463 háztartásában szünetelt az áramszolgáltatás, jelenleg 241 helyszínen zajlik az üzemzavarok elhárítása a télies időben – tájékoztatott Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Nyilvánosságra hozta a kormány a prioritást élvező közmunkálatok listáját: zömében közúti és vasúti – Erdélyt is érintő – infrastrukturális fejlesztésekről van szó, de 13 sportlétesítmény építése is bekerült a lajstromba.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke fej-fej mellett áll az elnökválasztás második fordulójába jutást jelentő második helyért zajló küzdelemben egy friss felmérés szerint.
Tizenhárom megye összesen 20 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
1 hozzászólás