Fotó: Rostás Szabolcs
Elsősorban az önkormányzati alkalmazottak bérének emelésére van szükség – vélekedett Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az Euronews Romániának adott szerdai interjúban, amelyben többek közt a közjogi méltóságok és a helyi választott tisztségviselők fizetésének emeléséről szóló tervezetről faggatták.
2022. szeptember 22., 10:432022. szeptember 22., 10:43
Románia kormányfőhelyettese felidézte: a bértörvény gyakorlatba ültetése félbeszakadt bizonyos kategóriák esetében a világjárvány miatt.
– fogalmazott az RMDSZ elnöke. Azt is elmondta, a koalícióban folytatott megbeszélések során nem a parlamenti képviselők és szenátorok béremelésének szükségességéről tárgyaltak, hanem elsősorban a polgármesteri hivataloknál dolgozók fizetéséről volt szó,
A bértörvény egyértelműen leszögezi, hogy az önkormányzati alkalmazottaknak nem lehet magasabb fizetésük, mint az alpolgármesternek, így a kistelepülések polgármesteri hivatalai lassan alkalmazottak nélkül maradnak. Ezt a helyzetet próbálják orvosolni – magyarázta Kelemen Hunor.
– szögezte le az RMDSZ elnöke. Arra is kitért, hogy a közjogi méltóságok és a helyi választott tisztségviselők fizetésének emeléséről szóló tervezetet minden szenátor megszavazta, akikre nyomás nehezedik a polgármesterek részéről. Hozzátette: ezt a nyomást jogosnak tartja, mert a polgármestereknek együtt kell dolgozniuk beosztottjaikkal, embereket kell kiszolgálniuk. Leszögezte, szó sincs nagy fizetésekről vagy meggazdagodásról, de méltó bért kell biztosítani a köztisztviselőknek, akik felelősségteljes munkát látnak el.
– jegyezte meg Kelemen Hunor.
A közjogi méltóságok és a helyi választott tisztségviselők fizetésének emeléséről szóló tervezetet fogadott el a szenátus első házként szerdán 92 támogató és 22 ellenszavazattal, négy tartózkodás mellett.
Mint ismeretes, a szenátus szerdán fogadta el első házként a közjogi méltóságok és a helyi választott tisztségviselők fizetésének emeléséről szóló tervezetet 92 támogató és 22 ellenszavazattal, négy tartózkodás mellett. Az indítvány kezdeményezői, Turos Lórand és Fejér László Ödön RMDSZ-es szenátorok szerint az intézkedés a „jelenlegi méltánytalanságokat” hivatott felszámolni.
A szenátus első házként szavazott a tervezetről, a végső döntés a képviselőházé.
A romániai választópolgárok 83,5 százaléka fontosnak tartja a jelöltviták megszervezését az elnökválasztás előtt – derült ki az INSCOP Research felmérésének kedden közölt eredményeiből.
Tagja volt ugyan a kommunista pártnak, de nem volt kommunista – állította a múltjával kapcsolatosan Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke és államfőjelöltje.
A bukaresti védelmi minisztérium (MAPN) törvénytervezetet dolgozott ki, amelynek elfogadása lehetővé tenné, hogy Románia hatékonyabban védekezzen a légterét megsértő drónok ellen, és adott esetben lelője azokat – közölte hétfőn a Digi24.ro hírportál.
A megyei jogú városok az utóbbi két évben összesen 116 oktatással kapcsolatos beruházáshoz kaptak támogatást az oktatási minisztériumtól – jelentette ki hétfőn Ligia Deca.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökjelöltje, Marcel Ciolacu kormányfő szombaton Slobozián kijelentette, hogy azt szeretné, ha a jelenlegi parlament közvetlenül a választások után megvitatná és elfogadná a jövő évi költségvetést.
1 hozzászólás