Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kedden reggel egyeztet a prefektusokkal és a megyei tanfelügyelőségek vezetőségével a tanévkezdésről Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter. A tárcavezető azt állítja, valamennyi szakértővel konzultált a tanügyi reformról.
2022. augusztus 29., 13:442022. augusztus 29., 13:44
2022. augusztus 29., 13:482022. augusztus 29., 13:48
Az oktatási minisztérium valamennyi szakemberrel konzultált öt és fél éven keresztül a Képzett Románia projektről – jelentette ki hétfőn Sorin Cîmpeanu. A Digi24-nek nyilatkozva a tárcavezető emlékeztetett arra, hogy az új tanügyi törvények tervezetei a Képzett Románia projektre alapulnak, amelynek a végleges jelentése tavaly júliusban készült el. Az Agerpres szerint azt is hozzátette, hogy a jogszabályok közvitája azért késlekedett, mert közbeszólt a világjárvány, majd az ukrajnai háború.
Elmondta, hogy ő nem tartja magát arrogánsnak, mint ahogy a petíció aláírói állítják, kész „kitartóan és érvekkel” elmagyarázni bármilyen közérdekű kérdést az oktatás szakterületéről.
Cîmpeanu közölte: jelenleg a minisztérium elemzi az új tanügyi törvények közvitáján beérkezett több ezer indítványt. Elmondta, hogy a 43 napon át tartó közvita keretében tartott 75 szakmai találkozón nagyon jó javaslatok hangzottak el, és ezeket bele is foglalják a tervezetekbe. A miniszter szerint a petíciók megfogalmazása egy állampolgári jog, amit tiszteletben tart.
A Sorin Cîmpeanu leváltását célzó petíció aláírói szerint az új tanügyi törvények tervezeteiből hiányzik a jövőkép és a koherencia, és a minisztérium nem konzultált róluk a nagyobb egyetemek szakértőivel.
Az oktatási miniszter a Digi24-nek nyilatkozva azt is elmondta, hogy kedden egyeztetni fog a prefektusokkal és a megyei tanfelügyelőségek képviselőivel az iskolakezdésről.
Mint ismeretes, a 2022–2023-as tanév már jövő hétfőn, szeptember 5-én elkezdődik, a romániai oktatás történetében ez a legkorábbi tanévkezdés.
Az új közoktatási és felsőoktatási törvény jelenleg közvitán lévő tervezetének visszavonását kéri a tanügyminisztériumtól a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR).
{K2}
A Román Rendőrség és a Román Nemzeti Bank (BNR) nevében kezdeményezett hamis telefonhívásokra figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A húsvéti hosszú hétvégén 82 személyt értek tetten a rendőrök jogosítvány nélküli vezetésen, mindannyiuk ellen büntetőeljárás indult – közölte kedden a belügyminisztérium sajtószóvivője.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) kedden elsőfokú (sárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el négy megye folyóvizeire.
A román állampolgárok túlnyomó többsége ellenezné az ország kilépését a NATO-ból, illetve az Európai Unióból – derült ki az Atlasintel friss közvélemény-kutatás&aa
Nicușor Dan bukaresti főpolgármester, független államfőjelölt szerint nehéz elképzelni, hogy a Románia, előre választási szövetség jelöltje, Crin Antonescu és Victor Ponta független jelölt bármit is meg fog valósítani.
Április 13. és 20 között 153 panaszt fogadott be és 201-et utasított el a Központi Választási Iroda (BEC) az online térben zajló választási kampánnyal kapcsolatban.
A két, magát szuverenistának hirdető jelölt jut be az elnökválasztás második fordulójába – erre a következtetésre jutott a Sociopol közvélemény-kutató intézet.
Az év első három hónapjában mintegy 700 súlyos közúti baleset történt Romániában, ezekben több mint 240-en haltak meg, és mintegy 520-an sérültek meg súlyosan.
Merénylettől tart George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje – erről ő maga beszélt egy interjúban.
A romániai politikai vezetők a béke és igazságosság iránti elkötelezettség jelképének nevezték az elhunyt Ferenc pápát.
szóljon hozzá!