Fotó: Árvai Károly/MTI
Négyezer közelében maradt az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, összlétszámuk meghaladta a 180 ezret. Ugyanakkor az ország területén eddig 5 872 elhalálozást jegyeztek, 60-nal többet, mint egy nappal korábban – közölte vasárnap a stratégiai kommunikációs törzs.
2020. október 18., 13:322020. október 18., 13:32
2020. október 18., 14:142020. október 18., 14:14
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt 24 óra alatt 3920 fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 180 388. Ezt megelőzően szombaton 3952-vel, pénteken 4026-tal – ami az eddigi rekord – csütörtökön 4013-mal, szerdán 4016-tal, kedden 3109-cel, hétfőn 2069-cel, múlt vasárnap 2880-nal emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
Összesen 9 984 beteget ápolnak az ország különböző kórházaiban, intenzív osztályon rekordszámú, 749 személyt kezelnek. (egy nappal ezelőtt 745)
Bukarestben (770), valamint, Brassó (247), Dolj (227), Temes (183) Prahova (145) és Fehér (131) megyében igazolták a legtöbb új koronavírusos esetet az elmúlt 24 órában.
Eddig 2 852 186 koronavírustesztet végeztek és dolgoztak fel országszerte, 19 507-et az elmúlt 24 órában – 11 530-at az orvosi protokoll szerint, 7 977-et pedig kérésre.
Románia területén 20 301, koronavírussal fertőzött személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 9 583 pedig intézményes karanténban. További 46 475 személy van lakhelyi, 45 pedig intézményes vesztegzár alatt. A koronavírus-járvány terjedésének megelőzését, illetve legyőzését szolgáló törvény rendelkezései értelmében a rendőrök és a csendőrök 7 077 személyt büntettek meg összesen 1 439 260 lejre az elmúlt 24 órában.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
A várható zivatarok miatt elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) nem szándékszik kilépni a kormányból – jelentette ki Sorin Grindeanu, a párt ügyvivő elnöke.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén, amelyet videokonferencia formájában tartottak meg csütörtökön.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselői és szenátorai biztosítják a határozatképességet a bizalmatlansági indítvány megvitatására összehívott hétfői parlamenti ülésen, de nem fognak szavazni – nyilatkozta Sorin Grindeanu, az alakulat ideiglenes elnöke.
szóljon hozzá!