Fotó: Gov.ro
Az oltáskampányt koordináló országos bizottság vezetője szerint „a lehető legszigorúbban” kell büntetni a fiktív immunizálást, azaz az oltásigazolvány kiállítását olyan személyeknek, akik nem kapták meg a vakcinát.
2021. szeptember 02., 18:162021. szeptember 02., 18:16
Az orvosi testület határozottan elhatárolódik ezektől az esetektől, amelyek elhiteltelenítik az egészségügyben dolgozóknak ebben az időszakban kifejtett munkáját és erőfeszítéseit, nyilatkozta Valeriu Gheorghiţă csütörtökön, Aradon tett látogatása alkalmával.
Az embereknek is meg kell érteniük, hogy pénzt adnak ki fölöslegesen, és megvásárolják annak a veszélyét, hogy megbetegedjenek, kórházba kerüljenek, meghaljanak” – szögezte le az oltáskampány koordinátora.
Hozzátette, nincs tudomása arról, hogy kiskorúaknak is állítottak ki hamis igazolványokat, de ez sem zárható ki.
– mondta Gheorghiţă. Hozzátette, nem csupán Romániában, hanem más országokban is vannak olyan emberek, „akik nem hittek az oltásban, megbetegedtek, kórházba kerültek, és sajnálatos módon meg is haltak”.
– említette meg. Arra a kérdésre, hogy Romániában mikor kezdik el a harmadik oltást, Gheorghiţă azt válaszolta, ezzel kapcsolatban még zajlanak az egyeztetések, mert a jelek arra mutatnak, hogy a mindkét dózissal beoltott egészséges személyek esetében az immunizálás hatékonynak bizonyul a COVID-19 súlyos formáinak a megelőzésében.
a másik ok pedig az egészségügyi nevelés terén fennálló hiányosságok, amelyek miatt az emberek „ahelyett, hogy egy magától értetődő eljárásnak tekintenék a védőoltások felvételét, szélsőséges gesztusként kezelik” – közölte csütörtökön az Agerpres.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
1 hozzászólás