A Colectiv klubban 2015. október 30-án történt tűzeset nyomán 65 személy vesztette életét és több százan sérültek meg
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
A legfelsőbb bíróság kedden elrendelte a nyomozás újrakezdését a Colectiv 2 néven ismert ügyben.
2025. március 18., 18:332025. március 18., 18:33
2025. március 18., 18:362025. március 18., 18:36
A döntés előzménye, hogy a legfőbb ügyészség 2024 júniusában megszüntette azt a büntetőeljárást, amelyet a hatóságok beavatkozásának módjával, a kórházi fertőzésekkel és a sérültek külföldre szállításával kapcsolatban indított a 2015. októberi tűzeset halálos áldozatai hozzátartozóinak feljelentése alapján.
A Colectiv klubban történt tűzeset halálos áldozatainak és sérültjeinek hozzátartozói korábban feljelentették Raed Arafat belügyi államtitkárt és Nicolae Bănicioiu akkori egészségügyi minisztert is. Utóbbit azért, mert 2015 novemberében azt nyilatkozta, hogy a román hatóságoknak nincs szükségük külföldi segítségre a sérültek ellátásához – írja az Agerpres.
A legfőbb ügyészség ebben az ügyben a gyanúk megalapozottságát vizsgáló, úgynevezett in rem eljárást indított, amelyet végül 2024 júniusában megszüntetett.
A Colectiv klubban 2015. október 30-án történt tűzeset nyomán 65 személy vesztette életét és több százan sérültek meg.
Május 3-ra halasztotta az ítélethirdetést pénteken a bukaresti ítélőtábla a Colectiv-perben, amelyben a főváros negyedik kerületének volt polgármesterét, Cristian Popescu-Piedonét alapfokon 8 év és 6 hónap börtönre ítélték.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!