Fotó: Facebook/KRE
Románia nagy változások előtt áll, amelyek megtételéhez szükség van a felekezetek részvételére, szakértelmére és látásmódjára is – jelentette ki az egyházfőkkel tartott hétfői találkozóján Marcel Ciolacu.
2023. október 02., 13:382023. október 02., 13:38
A miniszterelnök kifejtette, kormánya olyan Romániát szeretne, ahol a szociális segítségnyújtás „nem üzlet”, hanem empátiára, etikára és az embertársak jóléte iránti érzékenységre épül.
„Egy olyan Romániát, amelyben a hitbeli különbözőségek nem népünk fejlődésének akadályai, hanem a mások megismerésének, megértésének és elfogadásának hídjai. És nem is találhatnék jobb modellt annál, mint amit önök együttesen inspirálnak” – idézte a kormányfőt az Agerpres hírügynökség.
Meggyőződését fejezte ki, hogy a kormány a jövőben is együtt tud működni az egyházakkal a kiszolgáltatott embereket támogató programok kidolgozásában.
A miniszterelnök kiemelkedőnek nevezte a felekezetek szerepét a rendszerváltás utáni Románia társadalmi, kulturális, oktatási és mindenekelőtt spirituális életének alakításában, amit szerinte az is mutat, hogy
Beszélt arról is: tudomása van az egyházaknak arról a „jogos” kéréséről, hogy világi alkalmazottaik fizetését emeljék meg az országos minimálbér szintjére, és erre megoldást ígért. Ugyanakkor arról biztosította az egyházi vezetőket, hogy kormánya továbbra is támogatni fogja a templomok építését és felújítását, illetve a felekezetek oktatási és kulturális tevékenységét.
Nem utolsó sorban megerősítette a román állam elkötelezettségét az antiszemitizmus, az idegengyűlölet, a radikalizálódás, a gyűlöletbeszéd megelőzése és leküzdése iránt. „Szeretném, ha már nem léteznének ilyen megnyilvánulások a román társadalomban” – jelentette ki Cioacu.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!