Az AUR vezetőségének „civilizálatlan magatartására” hivatkozva döntött úgy a PSD, hogy nem kívánnak együttműködni a szélsőséges nézeteket valló alakulattal a választások után
Fotó: Facebook/Alianța pentru Unirea Românilor - AUR
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa csütörtök esti ülésén egyöntetűen elfogadta Marcel Ciolacu pártelnök javaslatát, amely szerint az államfő- és a parlamenti választások után az alakulat nem fog szövetségre lépni, sem politikai együttműködést folytatni a kormányban vagy a parlamentben a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
2024. november 01., 08:582024. november 01., 08:58
A PSD Facebook-oldalán közzétett tájékoztatás szerint arról is döntés született a párt vezetőtestületében, hogy ha a szociáldemokrata jelölt megnyeri az elnökválasztást, nem ad kormányalakítási megbízást az AUR miniszterelnök-jelöltjének.
– szögezték le.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
A bejegyzés szerint a döntéseket jelképesen már egy szerda esti választási műsorban jóváhagyta az alakulat vezetősége, csütörtökön pedig az alapszabályban rögzített eljárás szerint is elfogadták a javaslatokat.
A posztban a PSD képviselői hangsúlyozták azt is, hogy az alakulat elkötelezett az európai célok és értékek védelme és előmozdítása, valamint a demokratikus értékeket, a társadalmi felelősségvállalást és a vélemények sokszínűségének tiszteletben tartását hirdető politikai pártokkal való együttműködés mellett.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
„A PSD tiszteletben tartja az AUR támogatóinak és szavazóinak a politikai választását, de Romániának stabil politikai légkörre van szüksége, amelyben nem teng túl a radikális diskurzus. Romániának felelős politikai osztályra van szüksége, kiegyensúlyozott politikai diskurzussal, amely a fejlődést szolgáló konstruktív megoldásokra összpontosít” – fogalmaztak az Agerpres szerint.
Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy soha nem fog kormányt alakítani a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
Megvonná az alkotmánybíráktól a hivatali idejük lejártakor kapott juttatást a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) egy törvénytervezete.
Közzétették kedden a pedagógusi véglegesítő vizsga írásbeli próbájának előzetes eredményeit.
A romániai polgárok többsége szerint az országot veszély fenyegeti – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Memorandumot nyújtottak be kedden a kormányfőtitkárságon a kormány székhelye előtt tüntető szakszervezetek vezetői, ám nem fogadták őket a Victoria-palotában.
Elsőfokú, avagy sárga jelzésű figyelmeztetés van érvényben kedd estig Máramarosban, Moldva nyugati felében, Olténia északi és északnyugati régióiba, illetve helyenként Erdélyben a várható viharok miatt – figyelmeztetett a meteorológiai szolgálat.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke, Sorin Grindeanu hétfő este kijelentette, hogy a párt következő kongresszusát valószínűleg ősszel tartják.
Az alkotmánybírósághoz fordult a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a kormány által a 9,3 százalékos költségvetési deficit lefaragására kidolgozott, felelősségvállalással elfogadott megszorító csomagot.
A különleges nyugdíjak csökkentése része lesz a következő költségvetési csomagnak – jelentette ki Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
szóljon hozzá!