A digitális készségekre került a hangsúly
Fotó: Kristó Róbert
Bár a szakemberek szerint a készségek folyamatos fejlesztése elengedhetetlen ahhoz, hogy versenyképesek maradjunk a dinamikusan fejlődő munkaerőpiacon, a munkavállalók csupán 65 százaléka véli úgy, hogy a képzések, kurzusok hasznosak számukra a munkavégzés során – derül ki egy friss felmérésből. Az eredmények azt mutatják, hogy bár a cégek a munkavállalók közti kapcsolatot, motivációt, kreativitást igyekeznek fejleszteni, az alkalmazottak digitális készségeik tárát bővítenék.
2024. szeptember 28., 15:522024. szeptember 28., 15:52
Az EY (egy több országban jelenlevő, professzionális szolgáltatásokra fókuszáló vállalat) friss tanulmánya szerint minden iparág alkalmazottai elismerik a készségek – főleg a digitálisokét – fejlesztésének szükségességét, de a többség – 10 válaszadóból 7 – személyes fejlődése miatt vesz részt továbbképzéseken, kurzusokon, nem pedig szakmai előmenetelük előmozdítása érdekében, ami megkérdőjelezi ezeknek a programoknak a hatékonyságát.
A soft skilles-fejlesztés hatékonysága alacsonynak tűnik
Fotó: Pixabay
Az EY tanulmánya a digitális készségeket, a mesterséges intelligencia, kiberbiztonsági kérdések és a zöld technológiák ismeretét emeli ki a következő évtized kulcsfontosságú képességeiként. A digitális készségeket elengedhetetlennek tartják a szakértők a munkaerő jövőbeli felkészítésében, ami összhangban van azzal, hogy
A válaszadók közel fele (49%) mondta, hogy a vállalatuknál vannak digitális készségfejlesztési programok, ám a tanulmány szakértői azt is hozzáteszik, hogy napjainkban az új technológiákhoz való alkalmazkodás képessége, illetve a digitális készségek tulajdonképpen alapkövetelmények, maguktól értetődőek a szolgáltatások piacának felsőbb rétegeiben. A munkavállalók fontossági szempontból csak az ötödik helyre sorolták a mesterséges intelligencia ismeretét, használatát célzó képzéseket,
A válaszadók 85 százaléka szerint a kormánynak támogatásokat vagy adókedvezményeket kellene biztosítania a munkaerő átképzési programjaiba beruházó vállalatoknak.
A képzések kapcsán megoszlik a munkavállalók véleménye
Fotó: László Ildikó
Érdekes adat, hogy bár a válaszadók közel felének munkahelyén tartanak olyan foglalkozásokat, amelyek a soft skills-re (szó szerint fordítva puha készségek, azaz olyan nem szakmai jellegű, személyes és szociális készségek, amelyek a szakmai tudáson túl meghatározzák egy ember beilleszkedését, motiválhatóságát, kezelhetőségét és kreativitását egy munkahelyen) koncentrálnak, mindössze 15 százalékuk tartja ezeket fontosnak.
Ez a vélemény még hangsúlyosabb a nagyvállalatoknál, ahol a válaszadók 56 százaléka osztja ezt az aggodalmat, kiemelve a programok tartalmának és módszertanának újraértékelésének és kiigazításának szükségességét.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
1 hozzászólás