Fotó: Gov.ro
Csütörtökön vitatja meg a parlament az ellenzék bizalmatlansági indítványát, amelynek esetleges elfogadása a kormány bukását jelentené.
2017. november 22., 15:102017. november 22., 15:10
2017. november 22., 15:142017. november 22., 15:14
Az időpont kitűzéséről szerdán határozott a parlament két házának együttes házbizottsága. Az ellenzék pénteken terjesztette be az indítványt 148 törvényhozó aláírásával.
a kormánykoalíciót alkotó pártok, valamint a kormányt a parlamentben támogató politikai erők viszont nem jelezték ebbéli szándékukat. A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Calin Popescu Tariceanu vezette liberális ALDE alkotta kormánykoalíció az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciójának támogatását is élvezi a parlamentben.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a hét elején elmondta: a szövetség törvényhozói részt vesznek ugyan az indítvány vitáján, de szavazáskor tartózkodni fognak. Hozzátette: az ellenzék nem tette világossá, hogy milyen irányba szeretné vezetni az országot, milyen alternatívát kínál a jelenlegi koalícióra, ilyen körülmények között nem támogathatják az indítványt.
Az ellenzék szerint a gazdasági növekedés jótékony hatásait érvénytelenítették a kormány populista és kaotikus intézkedései. Úgy vélik, hogy a kormány hazudott a választási kampányban, hiszen jövő évtől nem nőnek a bérek, hanem legjobb esetben nem csökkennek, ezért „illegitimmé” vált a kabinet. Az ellenzék azt is felrója a kormánynak, hogy folyamatosan támadja az igazságszolgáltatást és annak függetlenségét.
Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről döntött kedden a ploiești-i bíróság. Az ítélet nem jogerős. A volt turisztikai minisztert jelenleg a ploiești-i megyei sürgősségi kórházban ápolják, miután vasárnap egy epehólyagműtéten esett át.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
szóljon hozzá!