Fotó: Csoma Botond/Facebook
Nem számított ilyen mérvű vehemens kirohanásra Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, aki úgy gondolja, a december elseje tiszteletére tartott ünnepi parlamenti ülésen mondott beszédével nem sértett meg senkit.
2022. november 29., 14:492022. november 29., 14:49
A politikus a Krónika keddi megkeresésére felidézte: felszólalásában a francia–német megbékélés példáját idézve fogalmazta meg, egy nemzeti közösségnek joga kell hogy legyen ahhoz, hogy sajátos módon értelmezzen egy történelmi eseményt, nem kell lojalitási teszteknek alávetni egy közösséget.
„Elmondtam, mi erdélyi magyarok értjük azt, hogy a román kollektív nemzettudatban december 1-je fontos esemény, egy nemzeti projekt kicsúcsosodása, de ugyanakkor az erdélyi magyarság számra ez olyan korszak kezdetét jelentette, amely tele volt bizonytalansággal” – mutatott rá a frakcióvezető. Hozzátette: erre még nem is volt reakció,
ez a tény tükröződik a gyulafehérvári nyilatkozat szövegében is, amelyben „együtt élő népekről” van szó.
„Nem sértettem meg senkit, nem is számítottam ekkora vehemenciára, ám utólag értem, a reakciót, hiszen ezek az emberek ebből kovácsolnak maguknak politikai tőkét” – összegezte Csoma Botond, aki
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) teljes frakciójával együtt kivonult hétfőn Csoma Botond beszéde közben a december elseje tiszteletére tartott ünnepi parlamenti ülésről George Simion pártelnök.
Amint arról beszámoltunk, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) teljes frakciójával együtt kivonult hétfőn Csoma Botond beszéde közben a december elseje tiszteletére tartott ünnepi parlamenti ülésről George Simion pártelnök. Ugyanakkor az egyik koalíciós partner, a szociáldemokraták (PSD) egyik politikusa Lucian Romașcanu kulturális miniszter is bírálta az RMDSZ-es politikust, és leszögezte, „Erdély történelmileg a románoké”.
„Erdély történelmileg a románoké, ahol valóban éltek és élnek magyarok is, szászok is, zsidók is” – így reagált Csoma Botondnak a december elseje tiszteletére tartott ünnepi parlamenti ülésen elhangzott szavaira Lucian Romașcanu kulturális miniszter.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!