Nicolae Ciucă és miniszterei hosszú idő után védőmaszkban vettek részt a kormányülésen
Fotó: Gov.ro
Nicolae Ciucă kormányfő szerint a gázfogyasztás csökkentéséről szóló uniós döntés ellenére a romániai háztartások, a kis- és középvállalkozások, a szociális szolgáltatások és a létszükségleti iparágak számára biztosított lesz a szükséges gázmennyiség a téli idényben.
2022. július 27., 13:092022. július 27., 13:09
2022. július 27., 13:572022. július 27., 13:57
A román miniszterelnök kormánya szerdai ülésén emlékeztetett, hogy uniós szintű döntések születtek mind a földgáz-tartalékolással, mind a -fogyasztással kapcsolatban, amelyek az egész EU-ra kiterjedő szolidaritási magatartást követelnek. „Szeretném hangsúlyozni, hogy a kormány szintjén intézkedéseket hoztunk annak érdekében, hogy 2022-2023 telére biztosítani tudjuk a földgázkészleteinket” – magyarázta a miniszterelnök.
„Fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy a szükséges gázmennyiséget biztosítani fogjuk a lakosság, a kis- és középvállalkozások, a szociális szolgáltatások és a kritikus fontosságú ipar számára, és képesek leszünk tovább fejleszteni kitermelési és tárolási kapacitásainkat, és teljesíteni kötelezettségvállalásainkat” – szögezte le Ciucă.
Mint arról beszámoltunk, az Európai Unió tagállamai kedden jóváhagyták a gázfogyasztásuk összehangolt csökkentésére irányuló tervet, hogy segítsék Németországot és csökkentsék a Moszkvától való függőséget, miután az Északi Áramlat-1 gázvezetéken keresztül történő orosz szállítások tovább csökkentek. A román kormány a brüsszeli döntést követően nem sokkal arról biztosította a lakosságot, a kis- és közepes vállalkozásokat, a szociális tevékenységet folytató szolgáltatókat, a kiemelt fontosságú ipari szereplőket, hogy az esetleges, gázfogyasztást csökkentő intézkedések nem érintik majd őket.
Az Európai Unió tagállamainak energiaügyekért felelős miniszterei elfogadták az Európai Bizottság gázmegtakarítást célzó javaslatát.
Elégedetlenséget tükröz a politikusokba vetett bizalmat firtató legfrissebb felmérés: mint kiderült, a romániai polgárok egyik politikusban sem bíznak igazán.
Cáfolta pénteken a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion azokat az információkat, amelyek szerint orosz titkosszolgálatok ügynökeivel találkozott.
Egészségügy terén sereghajtó Románia az EU-ban: az Európai Unió államai 2022-ben lakosonként átlagosan több mint 3600 eurót fordítottak egészségügyi ellátásra, de Románia e tekintetben az utolsó helyen áll.
AUR-előnyt mért a legfrissebb közvélemény-kutatás a liberálisokkal szemben: az INSCOP szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség a második legnagyobb támogatottsággal rendelkező párt.
Kihirdette pénteken Klaus Iohannis államfő a harminckét F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvényt.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Elena Lasconi csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: fenyegetésekkel próbálták rávenni a PNL „környékéről” származó politikusok, hogy lépjen vissza az elnökválasztási küzdelemtől.
Az Európai Unió Bírósága elé idézi az Európai Bizottság Romániát és Bulgáriát a települési szennyvíz kezeléséről szóló irányelvben (91/271/EGK) előírt szennyvízgyűjtési és -feldolgozási kötelezettségek teljes körű betartásának elmulasztása miatt.
Belerohant egy juhnyájba a Temesvár–Jászvásár gyorsvonat csütörtök reggel, a balesetben 12 birka elpusztult, a vonat pedig fél óra késéssel robogott be a célállómásra.
George Simion orosz kémügye kapcsán akar nyomozást a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A romániai választópolgárok három nagy román politikai tömb között oszlanak meg az elnökválasztások tekintetében, mellettük negyedikként pedig ott vannak a magyarok – derül ki egy csütörtökön ismertetett felmérésből.
szóljon hozzá!