Rareş Bogdan meglebegtette a PSD-vel való szakítás lehetőségét
Fotó: Facebook/Rares Bogdan
Koalíciós ülés azonnali összehívását kéri Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, miután Rareş Bogdan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke szerdán úgy nyilatkozott, hogy ha egy éven belül nem lesz eredménye a koalíciós pártok együttműködésének, akkor más felállást kell találni.
2022. január 20., 09:542022. január 20., 09:54
„Ha jól értem, Rareş Bogdan belenézett a jövőbe látó kristálygömbbe, és azt látta, hogy a koalíció egy éven belül felbomlik. Kíméljük meg a szenvedéstől! Holnapra sürgősségi koalíciós ülést kérek, mert a PSD nem felel a múltért, és azért lépett kormányra, hogy az emberek számára építkezzen.
A román állampolgárok mást várnak el!” – írta a Facebookra Ciolacu, aki szerint a koalícióban részt vevő pártok közül a PSD összpontosít a leginkább „a románok valós problémáira”.
Rareş Bogdan, a PNL első alelnöke szerdán úgy nyilatkozott a Digi 24-nek, hogy
A Szociáldemokrata Párt (PSD) csütörtökön bejelentette, hogy a következő időszakban esedékes megbeszéléseken nem tárgyalnak az államfővel és a többi párttal miniszteri tisztségekről vagy más kormányzati posztokról.
Nicușor Dan megválasztott államfő a képviselőház és a szenátus hétfőn délben kezdődő együttes ülésén teszi le a hivatali esküt – döntötte el csütörtökön a parlament összevont házbizottsága.
Nicușor Dan megválasztott államelnök csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy továbbra is Ilie Bolojan az első számú miniszterelnök-jelöltje.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) azt állítja, hogy az Egyesült Államok új romániai nagykövete, Darryl Nirenberg a szuverenisták szövetségese, és hogy az AUR közvetlen kapcsolatban áll az amerikai külügyminisztériummal.
Nicușor Dan megválasztott államelnök az elnökválasztás eredményét érvényesítő alkotmánybírósági ülés után úgy nyilatkozott, hogy mandátuma átvételét követően azonnal megkezdi a kormányalakítást előkészítő tárgyalásokat.
Konzervatív Akció néven új pártot alapít Claudiu Târziu, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) korábbi második embere.
Átvette mandátumát a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulójában államfővé választott Nicușor Dan csütörtökön az alkotmánybíróságon.
Elutasította csütörtökön a bukaresti alkotmánybíróság az elnökválasztáson alulmaradt George Simion óvását, így a választás eredménye hivatalossá válik.
Informális keretek között találkozott szerda este Nicușor Dan megválasztott államfő Roberta Metsolával, az Európai Parlament elnökével.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) Ilie Bolojan jelenlegi ügyvivő államfőt jelöli miniszterelnöknek a leendő koalíciós tárgyalásokon – erről döntött szerdán este a párt vezetősége.
szóljon hozzá!