Fotó: Gov.ro
Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter kedden Aradon kijelentette, hogy „gőzük sincs az oktatáshoz” azoknak, akik őt plágiummal vádolják.
2022. szeptember 27., 17:142022. szeptember 27., 17:14
2022. szeptember 27., 17:532022. szeptember 27., 17:53
A tárcavezető a sajtó kérdésére Emilia Şercan újságíró hétfőn közzétett tényfeltáró anyagára reagált. A cikk szerint Sorin Cîmpeanu 2000-ben negyedik szerzőként írt kilenc oldalt egy egyetemi kurzushoz, amelyből 2006-ban 92 oldalt át vett és sajátjaként állított be.
Cîmpeanu elmondta, hogy a tényfeltáró cikk szerzője képtelen megkülönböztetni az egyetemi hallgatók számára készült gyakorlatfüzetet a tudományos munkától. „Az egyetemi gyakorlati útmutató monogramokat, törvényeket, képleteket és sémákat, ábrákat és táblázatokat tartalmaz, amelyeket nem lehet és nem szabad megváltoztatni” – fejtette ki a miniszter.
Hangsúlyozta, hogy a gyakorlati útmutatók és szemináriumi munkafüzetek nem ISBN-számmal ellátott, tudományos munkák, és elkészítésükre a felsőoktatásban előírt eljárást alkalmazta – írja az Agerpres.
A miniszter kijelentette: kíváncsi arra, hogy az új tanügyi törvények elakasztására törekvő személyek, akik korábban a 2000-ben megvédett doktori disszertációjába, most pedig a gyakorlatfüzetekbe kötöttek bele, eljutnak-e a hetedikes dolgozataihoz is.
„Szerintem biztos kiszúrják majd, hogy valamikor lemásoltam néhány megoldást egy feladatgyűjteményből vagy egy matematika tankönyvből” – fogalmazott Cîmpeanu.
Közzétette vasárnap a Facebook-oldalán az oktatási miniszter a 2000-ben megvédett disszertációját elemző bizottság jelentését, amely szerint a dolgozata teljességgel megfelelt a doktori értekezés formájára és tartalmára vonatkozó etikai szabályoknak.
Sorin Cîmpeanu román oktatási miniszter szerint az ellene felhozott plágiumvádak „fő célja” az új tanügyi törvények „leállítása”.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
A várható zivatarok miatt elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) nem szándékszik kilépni a kormányból – jelentette ki Sorin Grindeanu, a párt ügyvivő elnöke.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén, amelyet videokonferencia formájában tartottak meg csütörtökön.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselői és szenátorai biztosítják a határozatképességet a bizalmatlansági indítvány megvitatására összehívott hétfői parlamenti ülésen, de nem fognak szavazni – nyilatkozta Sorin Grindeanu, az alakulat ideiglenes elnöke.
szóljon hozzá!