A TikTok állítja: nem kedvezett Georgescunak
Fotó: Haáz Vince
Cáfolták a TikTok képviselői az Európai Parlamentben (EP) tartott keddi meghallgatáson, hogy a romániai elnökválasztás első fordulója előtti időszakban a közösségimédia-platform előnyben részesítette volna a Călin Georgescu független jelölthöz kapcsolódó tartalmakat.
2024. december 03., 17:272024. december 03., 17:27
2024. december 03., 17:312024. december 03., 17:31
Az EFE spanyol hírügynökség beszámolója szerint az EP Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottságában tartott meghallgatáson a vállalat képviselői azt mondták, hogy
Amint az Agerpres írta, a TikTok hitelességért és átláthatóságért felelős igazgatója, Brie Pegum szerint az elmúlt hónapokban a politikai tartalmaik miatt letiltott felhasználók közül csak egy támogatta Georgescut, és ennek is sokkal kevesebb követője volt, mint a más jelöltek támogatóinak. „Fáradhatatlanul dolgoztunk a félretájékoztatás elkerülésén” – szögezte le. Azt is elmondta, hogy a TikTok több mint 66 000 hamis romániai fiókot, hozzávetőlegesen hétmillió hamis kedvelést, mintegy 10 millió hamis követőt és ezer álprofilt távolított el.
A TikTok közpolitikai és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, Caroline Greer kifejtette, hogy
és a választásokat megelőző hónapokban tárgyalt több romániai hatóság – köztük a választási hatóság – és több politikai párt képviselőivel. Hozzátette azt is, hogy a TikToknál több mint hatezer tartalommoderátor foglalkozik az uniós országok nyelvein közölt tartalmakkal, közülük 95-en a román nyelvű tartalmakat moderálják. A felhasználóknak szánt tartalmak megjelenítésére használt algoritmus „reagál a felhasználói tevékenység jelzéseire”,
Az EFE szerint a TikTok képviselőinek válaszai nem győzték meg az európai parlamenti képviselőket, ezért a szakbizottság megvizsgálja annak lehetőségét, hogy további írásbeli kérdésekkel forduljon a vállalathoz.
A TikTok elutasítja az ellene megfogalmazott vádakat a romániai elnökválasztás első fordulóját megelőző kampánnyal kapcsolatban – áll a közösségi médiaplatformnak az Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közleményében.
A digitális szolgáltatásokról szóló európai uniós rendelet (DSA) idén február 17-én lépett hatályba, és szigorú szabályokat ír elő a különféle online platformok, köztük a közösségi oldalak számára az illegális és káros tartalmakkal szembeni fellépés hatékonyabbá tételére és az álhírterjesztés fékezésére.
A Politico.eu által idézett állásfoglalásukban a kínai ByteDance vállalat tulajdonában levő TikTok képviselői elutasították azokat a vádakat, amelyek szerint a platform befolyásolta a romániai választások eredményét. „Eddig nem találtunk bizonyítékot arra, hogy titkos befolyásolási művelet zajlott volna a platformunkon a romániai elnökválasztással összefüggésben, mint ahogyan külföldi befolyásolásra sincs bizonyíték” – szögezték le.
„A romániai választásokkal kapcsolatos beszámolók pontatlanok és félrevezetőek” – jelentette ki a Politico.eu szerint a vállalat egyik szóvivője, Paolo Ganino.
Mint arról beszámoltunk, a nemzetbiztonsági kérdésekben illetékes román Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) az államfőválasztás első fordulója után arra a következtetésre jutott, hogy történtek kibertámadások a választási folyamat befolyásolásának szándékával, és hogy Románia – a NATO keleti szárnyának más államaihoz hasonlóan – Oroszország ellenséges akcióinak fő célpontjává vált. A testület azt is megállapította, hogy az elnökválasztáson induló egyik jelöltet „preferenciális elbánásban” részesítette a TikTok azáltal, hogy nem kérte tőle a pénzügyi megbízottja egyedi azonosítószámának feltüntetését a választási videóin, holott erre törvény kötelezi a jelölteket Romániában.
Bár a CSAT nem nevezi meg a szóban forgó jelöltet, nyilvánvalóan Călin Georgescura utal, akinek sokkal nagyobb volt a láthatósága a platformon a többi jelölthöz képest, akiknek azonosítóval megjelölt tartalmait felismerték és szűrték a TikTok algoritmusai.
Történtek kibertámadások az elnökválasztási folyamat befolyásolására – állapította meg csütörtöki ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) a védelemért, a közrendért és a nemzetbiztonságért felelős hatóságok dokumentumai alapján.
Több ezer brit katona vesz részt egy nagyszabású műveleten a következő hetekben Kelet-Európa területén. A hadgyakorlat jelentős része Romániában zajlik.
A bukaresti kormány nem hosszabbította meg a büntetőpont értékének korlátozását, így a közlekedési bírságokat az új minimálbér alapján fogják kiszámítani.
Az amerikai védelmi minisztérium 946 millió dolláros szerződést kötött a Raytheon Technologies (RTX) fegyvergyártó céggel, hogy további Patriot légvédelmi rendszereket szállítson Romániának – jelentette pénteken a The Defense Post.
Közvitára bocsátja januárban a középiskolai kerettanterveket az oktatási miniszter. Daniel David bejelentette, nem támogatja, hogy újabbnál újabb tantárgyakat vezessenek be az oktatásba.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve a romániai munkavállalóknak hét hosszú hétvégéjük lesz idén, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődik.
2025 első két napja sok munkát adott a tűzoltóknak: 3708 sürgősségi esethez riasztották őket.
Kisbusz sodródott ki az útról a Suceava megyei Ciumârna településen péntek reggel; egy férfi meghalt, öten kórházba kerültek.
Utcára hívja az embereket George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke az elnökválasztás eredményének alkotmánybírósági megsemmisítése miatt.
A nyugdíjazásra vonatkozó rossz törvény miatt a belügyminisztérium az elmúlt 15 évben 35 ezer tapasztalt rendőrt veszített el – jelentette ki Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Január végére várható, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) döntsön a Călin Georgescu által az elnökválasztás első fordulójának eredményét érvénytelenítő alkotmánybírósági döntés elleni panaszról.
szóljon hozzá!