A mesterséges intelligencia segítségével generált félretájékoztató videóanyagokat terjesztő TikTok-fiókokra hívta fel a figyelmet vasárnap a bukaresti belügyminisztérium.
Az ír adatvédelmi hatóság 530 millió eurós bírságot szabott ki a TikTokra arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet.
A belügyminisztérium pénteken figyelmeztetett, hogy a TikTok-on rendőrök vagy rendvédelmi szervek hivatalos fiókjait imitáló hamis fiókok egész hálózata működik, amelyeket kifejezetten a felhasználók megtévesztésére és a hatóságok lejáratására terveztek.
Március 29. és április 4. között tíz esetben szólított fel az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) közösségimédia-platformokon megjelent illegális tartalmak eltávolítására.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Biztonságos oktatási tereket hoznának létre a romániai gyermekek számára a TikTok-on, ennek érdekében a tanügyminiszter a kínai közösségi oldal bukaresti képviselőivel egyeztetett.
Őrizetbe vettek kedden az ügyészek egy Călin Georgescu-szimpatizáns 40 éves férfit, aki a TikTokon megfenyegette Ilie Bolojan ügyvivő államfő családját. A férfit később letartóztatták.
A romániai elnökválasztás elmaradása „mérföldkő a közösségi hálózatokon történő információmanipuláció hatásának tudatosításában” – mutat rá a VIGINUM, a külföldi digitális beavatkozás elleni francia ellenőrző és védelmi szolgálat.
Az elmúlt 24 órában egy TikTok-fiók elkezdett álhíreket terjeszteni, amihez ismert személyiségek arcát, létező sajtóorgánumok vizuális identitását használja. A tartalom főként olyan hamis információkra épül, amelyek Călin Georgescut jó színben tüntetik fel.
A magyarellenes uszításairól elhíresült Rareș Bogdan állt a Nemzeti Liberális Párt (PNL) TikTok-kampánya mögött, amelyet végül „eltérítettek”, és a szélsőjobboldali jelöltet, Călin Georgescut népszerűsítette – állítja a Snoop.ro oknyomozó portál.
Miután az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága bejelentette a TikTok lehetséges betiltását, és amerikai tartalomkészítők tömegei könnyek között búcsúztak követőiktől, egy új platform robbant be a köztudatba.
Donald Trump elnöki rendeletben oldaná fel január 20-i beiktatását követően a TikTok videómegosztó alkalmazás működésének felfüggesztését az Egyesült Államokban.
Betiltásának vasárnapi hatályba lépése előtt a TikTok rövid videós alkalmazás szombaton késő este megszüntette működését az Egyesült Államokban, elérhetetlenné vált a 170 millió amerikai felhasználója számára és eltűnt az alkalmazástelepítőkből is.
Marcel Ciolacu szerint csupán viccelődés volt az Alfred Simonisszal tartott év eleji TikTok-beszélgetése, amelyen az utóbbi politikus kijelentette, hogy a tavalyi elnökválasztás első fordulójában a PSD szavazatokat adott át az AUR jelöltjének.
Azonosította és megbírságolta a közlekedés-rendészet azt a Iași megyei fiatalt, aki szilveszterkor koporsót kötött az autója után, és azzal furikázta a barátait. Mindezt egy TikTok-kihívás alapján.
A tisztességes választások a demokrácia sarokkövét képezik, és éberségre van szükség – jelentette ki Henna Virkkunen, a technológiai szuverenitásért, biztonságért és demokráciáért felelős uniós biztos.
Az Európai Bizottság kedden hivatalos eljárást indított a TikTok ellen egy olyan uniós rendelet állítólagos megsértése miatt, amely arra kötelezi a platformot, hogy megfelelően értékelje a választások integritásával kapcsolatos rendszerszintű
Vlagyimir Putyin romániai választások elleni támadását emlegeti az Egyesült Államok szenátusa külpolitikai bizottságának több tagja az elnökválasztás körüli kirobbant botrány kapcsán hétfőn kiadott közös nyilatkozatában.