Tőkés László és Doina Cornea 1990. január 20-án
Doina Cornea elsőként vette észre, hogy a temesvári népfölkelés örve alatt a Securitate egy része és a román hadsereg belső hírszerző szolgálatai puccsot hajtottak végre, és elárulták a forradalmat – búcsúzik Tőkés László a pénteken elhunyt antikommunista ellenállótól.
2018. május 05., 14:472018. május 05., 14:47
2018. május 05., 17:042018. május 05., 17:04
Az életének 89. évében eltávozott Doina Cornea halálhírére közzétett részvétnyilatkozatában a temesvári forradalmár a gyászoló család és a román nép iránti őszinte együttérzéssel idézi fel a megboldogultnak a kommunista rezsim, a Ceaușescu-diktatúra elleni következetes és halálmegvető küzdelmét.
Nyolcvankilencedik életévében elhunyt Doina Cornea, a román antikommunista ellenállás egyik szimbóluma, ellenzéki személyiség. Az utóbbi években sokat betegeskedő Doina Cornea halálhírét Dorin Chioţea újságíró hozta nyilvánosságra pénteken.
Az európai parlamenti képviselő különleges megtiszteltetésnek tartja, hogy „a Gonosz birodalmával” (the Evil empire – Ronald Reagan) szembeni ellenállásban útjaik találkoztak, majd a románok és magyarok összefogása jegyében a forradalmat követően az ország népét együtt képviselhették Bukarestben.
„Ő elsőként vette észre, hogy a temesvári népfölkelés örve alatt a Securitate egy része és a román hadsereg belső hírszerző szolgálatai puccsot hajtottak végre, és elárulták a forradalmat” – állapítja meg az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke.
Tőkés felidézi, hogy közel húsz évvel a sorsfordító temesvári események után Doina Cornea a következőképpen nyilatkozott az időközben kialakult helyzetről: „Hiszékenységünk és gyávaságunk árát fizetjük ma.” „Halála szolgáljon mementó gyanánt a romániai forradalom iránti hűség megőrzésére és az egykor elkezdett demokratikus rendszerváltozás folytatására nézve. Az ő hitével és bátorságával térjünk vissza az általa járt útra, és haladjunk azon tovább!” – búcsúzik Doina Corneától Tőkés László.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!