Hamarabb becsengetnek? Hosszabb tanévet akar Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter
Fotó: Haáz Vince
Hamarabb elkezdődhet a tanév, hogy ne Romániában legyen az egyik legrövidebb az időtartama – lebegtette meg Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter egy rádióinterjúban. A módosítást viszont nem a következő, hanem csak a 2022–2023-as tanévtől kezdődően fontolgatja.
2021. március 05., 10:412021. március 05., 10:41
„Romániában a tanév rövidebb, mint más európai országokban, ez tény. Azonban egyeztetések nyomán ki kell derülnie. A diákok minél hosszabb nyári vakációt akarnak.
– idézte az Edupedu.ro oktatási hírportál a tanügyi tárca vezetőjének az Europa FM-en elhangzott nyilatkozatát.
Cîmpeanu megjegyezte egyúttal, hogy a 2022–2023-as tanévről beszél, nem a szeptemberben elrajtoló 2021–2022-esről. További részleteket viszont a hír szerint nem közölt.
Mint ismeretes, a 2021–2022-es tanév szeptember 13-án rajtol el, és a hivatalos menetrend szerint 34 hétig tart.
Elsősorban a kerettantervet, a tananyagot kellene gyerekközpontúvá tenni, majd ehhez rendelni a tanítási napokat – véli Ferencz S. Alpár oktatási szakember. Az RMPSZ alelnöke szerint a következő tanév szerkezetének negatívuma a két félév közötti aránytalanság, ami befolyásolja a tanítás terjedelmének rendszerét.
A következő tanévtől az első félév a téli ünnepekig tart – mondta el Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter, Vlad Voiculescu egészségügyi miniszterrel közösen tartott pénteki sajtóértekezletén.
Közzétette a bukaresti kormány a kijevi hatóságok hivatalos indoklását, amelyben magyarázattal szolgálnak George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének Ukrajnából való kitiltására.
Elégedetlenséget tükröz a politikusokba vetett bizalmat firtató legfrissebb felmérés: mint kiderült, a romániai polgárok egyik politikusban sem bíznak igazán.
Cáfolta pénteken a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion azokat az információkat, amelyek szerint orosz titkosszolgálatok ügynökeivel találkozott.
Egészségügy terén sereghajtó Románia az EU-ban: az Európai Unió államai 2022-ben lakosonként átlagosan több mint 3600 eurót fordítottak egészségügyi ellátásra, de Románia e tekintetben az utolsó helyen áll.
AUR-előnyt mért a legfrissebb közvélemény-kutatás a liberálisokkal szemben: az INSCOP szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség a második legnagyobb támogatottsággal rendelkező párt.
Kihirdette pénteken Klaus Iohannis államfő a harminckét F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvényt.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Elena Lasconi csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: fenyegetésekkel próbálták rávenni a PNL „környékéről” származó politikusok, hogy lépjen vissza az elnökválasztási küzdelemtől.
Az Európai Unió Bírósága elé idézi az Európai Bizottság Romániát és Bulgáriát a települési szennyvíz kezeléséről szóló irányelvben (91/271/EGK) előírt szennyvízgyűjtési és -feldolgozási kötelezettségek teljes körű betartásának elmulasztása miatt.
Belerohant egy juhnyájba a Temesvár–Jászvásár gyorsvonat csütörtök reggel, a balesetben 12 birka elpusztult, a vonat pedig fél óra késéssel robogott be a célállómásra.
George Simion orosz kémügye kapcsán akar nyomozást a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
szóljon hozzá!