Az USR szerint Eckstein-Kovács Péter ügyvéd újra és újra bebizonyította, hogy az elvek és az erkölcs számára vitathatatlanok
Fotó: Facebook/Școli curate
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) csütörtökön bejelentette, hogy Eckstein-Kovács Péter ügyvéd és Cristi Danileţ bíró a párt jelöltjei az alkotmánybírói tisztségre.
2022. április 21., 17:462022. április 21., 17:46
2022. április 21., 17:512022. április 21., 17:51
Eckstein-Kovács Péter ügyvéd és Cristi Danileţ bíró (mindketten kolozsváriak) „két olyan szakember, akik az évek során nemcsak képességeiket, hanem mindenekelőtt megkérdőjelezhetetlen erkölcsiségüket is bizonyították” – idézi az Agerpres az USR közleményét.
Stelian Ion USR-s képviselő, volt igazságügy-miniszter szerint
„Még a Románia által évekkel ezelőtt felvállalt Európa-párti irányvonal sem fog megmaradni egy olyan bírói testülettel, amelynek látásmódja inkább a sötét Kelet, mint az Európai Unió és a Nyugat felé orientálódik. Európa-párti, szakmailag jól képzett bírákra van szükségünk az alkotmánybíróságban, akik nem csupán politikusok által használt szalmabábuk. Mi ilyen embereket javasolunk. Úgy tűnik, hogy a PNL és a PSD továbbra is a pártkatonákat, vagy a komoly integritási problémákkal küzdő copy-paste egyéneket választja” – fejtette ki a volt igazságügyi miniszter.
Az USR szerint Cristi Danileţ, „a törvényszéki bíró, akinek művéből Bogdan Licu, a PSD alkotmánybíró-jelöltje plagizált”, fáradhatatlanul az igazságszolgáltatás függetlenségéért küzdött, és ellenállt azon rendszer nyomásának és visszaéléseinek, amelynek célja az igazságszolgáltatás „ellenőrzése” és „megfélemlítése”.
Lemondott a szenátus jogi bizottságának elnöki tisztségéből, amikor kollégái nem akarták támogatni az ANI-törvényt, lemondott az államelnöki tanácsadói tisztségből, amikor a volt elnök elkezdte támogatni a Verespatak-projektet, és kilépett az RMDSZ-ből, tiltakozásul az ellen, hogy a Szövetség támogatta a PSD-t és az ALDE-t az igazságszolgáltatás elleni támadásukban” – olvasható még az USR közleményében.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!