A csütörtökre virradóra bekövetkezett gázrobbanás helyszíne
Fotó: Videófelvétel
A Transgaz regionális aligazgatója megerősítette csütörtökön a gázszállító vállalat álláspontját, miszerint a moldvai autósztráda építőtelepén történt robbanást a Trangaz engedélyében rögzített feltételek megszegése okozta.
2023. szeptember 21., 17:392023. szeptember 21., 17:39
2023. szeptember 21., 17:412023. szeptember 21., 17:41
Cristian Schmidt azt nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek, hogy a vállalat gázvezetékeit naponta ellenőrzik. Elmondta, hogy az autópálya építésének kezdetén kiadott engedélyükben számos kikötést fogalmaztak meg a gázvezeték biztonsága érdekében, ezeket azonban az autópálya-építők megszegték. Az aligazgató ugyanakkor cáfolta a Vrancea megyei prefektus korábbi nyilatkozatát, miszerint a vezetéket nem a megfelelő mélységben helyezték el.
A megengedett maximális belső nyomás 45 bar, a robbanás idején azonban csak 35 bar nyomás volt a vezetékben. Mint arról beszámoltunk, Nicuşor Halici, Vrancea megye prefektusa azt mondta csütörtök délelőtt, hogy a gázvezeték nem az előírt mélységben volt elhelyezve. A robbanás helyszínén nyilatkozó kormánymegbízott kijelentette, szemmel látható, hogy a vezeték körülbelül egy méteres mélységben húzódott a föld alatt, noha a szakértők szerint az előírt mélység 1,80 méter az autópálya első rétegétől számítva.
A gázvezeték nem az előírt 1,8 méteres mélységben volt elhelyezve – jelentette ki Vrancea megye prefektusa, Nicuşor Halici a csütörtökön a moldvai autópálya építőtelepén, ahol az éjszaka folyamán négy ember életét követelő gázrobbanás történt.
A robbanás csütörtökön 1.15 körül történt a Vrancea megyei Călimăneşti térségében, a moldvai autópálya építőtelepén. A szerencsétlenség helyszínén négy elszenesedett holttestet találtak a katasztrófavédelem munkatársai, öt személy pedig megsérült. Ketten – egy 61 és egy 53 éves férfi – testük 65, illetve 40 százalékán szenvedtek égési sérüléseket, őket helikopterrel bukaresti kórházakba szállították, lélegeztetőgépen vannak. A robbanás az első feltételezések szerint akkor következett be, amikor a három váltásban dolgozó építők éjjel egy munkagéppel léket ütöttek a földben húzódó vezetéken, és egy szikra begyújtotta a kiáramló gázt.
Az áldozatok az Erdélyt Moldvával összekötő A7-es autópálya építőtelepén dolgoztak. A 437 kilométeresre tervezett A7-es autópálya nyomvonalának mintegy 300 kilométerén a Dorinel Umbrărescu építkezési vállalkozó által ellenőrzött UMB társaság építi a sztrádát.
Négyen meghaltak és öt személy megsérült csütörtök hajnalban, miután felrobbant egy gázvezeték Călimăneşti térségében – tájékoztatott a Vrancea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!