Pontosítás. Az alkotmánybíróság közölte, hogy megvizsgálja a panaszokat, de csak a jelöltek óvhatnak
Csak az elnökválasztás második fordulójába bejutott jelöltek nyújthatnak be hivatalos óvást az első forduló eredménye ellen – pontosított az alkotmánybíróság annak nyomán, hogy csütörtökön négy beadvány is érkezett, amelyben az első forduló megismétlését kérték.
2024. december 06., 08:582024. december 06., 08:58
2024. december 06., 09:122024. december 06., 09:12
A taláros testület csütörtökön este közölte, hogy
és azokat az alkotmányos és jogi rendelkezésekkel összhangban, a választások hitelesítési eljárásának részeként fogják megvizsgálni.
– tette hozzá az alkotmánybíróság.
Ugyanakkor péntek reggeli sajtóértesülések szerint az alkotmánybíróság arra készül, hogy rendkívüli ülést tartson, miután újabb beadványok érkeztek a kampányba való beavatkozás kapcsán.
Két beadványban is azt kérték csütörtökön az alkotmánybíróságtól, semmisítse meg az elnökválasztás első fordulójának eredményét a választási folyamatba való törvénytelen beavatkozásról szóló információk nyilvánosságra h
Mint arról beszámoltunk, a Calea Europeană című kiadvány, Remus Pricopie, a politikatudományi egyetem rektora, Cristian Terheș, az elnökválasztás első fordulójában 1 százalékot elért jelölt és Florin-Leontin Abraham, a Román Akadémia Totalitarizmust Kutató Intézetének igazgatója is
Meg kell ismételni az elnökválasztás első fordulóját az illetékes állami intézmények szigorú felügyelete alatt – jelentette ki csütörtökön a bukaresti politikatudományi és közigazgatási egyetem (SNSPA) rektora.
Indoklásként az elnöki hivatal által nyilvánosságra hozott hírszerzési adatokat hozták fel, amelyek a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) részére készültek, és amelyek megállapítják, hogy
Az elnöki hivatal a román hírszerzés információi alapján szerdán este nyilvánosságra hozta: Georgescu TikTok-kampánya egymillió euróba került – miközben a jelölt 0 lejes kampányköltséget számolt el – , egy állami kiberszereplő beavatkozott a választások lebonyolítását szolgáló távközlési és informatikai rendszerekbe, Románia pedig az agresszív orosz hibrid hadviselés célpontja.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács ülésén ismertetett információkból kiderül, hogy Călin Georgescu TikTok-kampánya egymillió euróba került, egy állami kiberszereplő beavatkozott a választások lebonyolítását szolgáló távközlési és informatikai rendszerekbe.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!