Fotó: Alfred Bulai/Facebook
Felhívást intézett a bukaresti első kerületi ügyészség a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) azon diákjaihoz, akiket Alfred Bulai professzor szexuálisan zaklatott, hogy vegyék fel a kapcsolatot a nyomozókkal.
2024. július 30., 20:122024. július 30., 20:12
2024. július 30., 20:132024. július 30., 20:13
Az ügyészség azt írja, tekintettel a nyilvánosságban megjelent információkra, miszerint Alfred Bulai szociológus, professzor és politikai elemző állítólag szexuális jellegű „szívességeket” követelt az SNSPA egyes diáklányaitól, arra biztatnak minden olyan személyt, aki erre vonatkozó adatokkal rendelkezik, hogy írjon az igazságügyi hatóságoknak a pj_sector_1@mpublic.ro címre.
A fővárosi rendőrség hétfőn indított vizsgálatot a tanítványai szexuális zaklatásával vádolt Alfred Bulai professzor ügyében. A rendőrség hétfőn a professzor nevének említése nélkül közölte, hogy egy egyetemi oktatót hivatali tisztség szexuális célokra való felhasználásával gyanúsítanak, és az ügyészség irányításával eljárás indult ellene – írja az Agerpres.
A Snoop.ro tényfeltáró portálon hétfőn közölt cikk szerint
A bukaresti Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) szenátusa kedden jóváhagyta a tanítványai szexuális zaklatásával vádolt Alfred Bulai professzor oktatói tevékenységének felfüggesztését.
A bukaresti Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) szenátusa kedden felfüggesztette Alfred Bulai oktatói tevékenységét, és ideiglenesen az összes tisztségétől megfosztotta.
Alfred Bulai a SNSPA szociológiai intézetének igazgatója, illetve a politikatudományi fakultás kari tanácsának és az egyetem szenátusának tagja. Tisztségeitől a felsőoktatási intézmény etikai bizottsága vizsgálatának idejére fosztották meg.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!