Fotó: Kristó Róbert
Vádemelés nélkül lezárta a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a Doina Pană volt erdészeti miniszter feljelentése nyomán indított büntetőeljárást, mert alaptalannak bizonyult az a gyanú, hogy a politikus megmérgezték.
2022. november 07., 18:252022. november 07., 18:25
2022. november 07., 18:302022. november 07., 18:30
Doina Pană 2018 januárjában mondott le egészségügyi okokra hivatkozva a miniszteri tisztségéről. A politikus azt állította, hogy higannyal megmérgezték, és a 'famaffia' állhat a háttérben. Feljelentést is tett ebben az ügyben, amihez csatolta a Bukaresti Klinikai Sürgősségi Kórházban elvégzett toxikológiai vizsgálat eredményét. E szerint vizeletének higanytartalma 19 mikrogramm volt literenként, miközben a normálisnak tartott szint legtöbb 10 mikrogramm/liter.
Súlyos vádakat fogalmazott meg Doina Pană volt környezetvédelmi miniszter: a korábbi tárcavezető szerint azért kellett lemondania tisztségéből, mert valakik higannyal mérgezték meg.
Az intézmény szakértői szerint a politikus által elfogyasztott élelmiszerek miatt halmozódott fel a normálisnál nagyobb mennyiségű higany a szervezetében. A szakvéleményezés ugyanakkor emlékeztett arra, hogy csak igen nagy mennyiségű (800 mikrogramm/liter a vizeletben) higany felhalmozódása a szervezetben vezet halálhoz.
A volt miniszter 2018 augusztusában, majd 2021 szeptemberében is újabb szakvéleményezést kért, a Törvényszéki Orvostani Intézet azonban nem változtatott az álláspontján.
Megjegyzendő, hogy az ebben az ügyben lezajlott nyomozás 10 000 lejébe került a román államnak – írja az Agerpres.
Húsz lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez szombaton – közölte esti sajtótájékoztatóján Monica Dajbog.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU) szombat este figyelmeztetett, hogy az elmúlt órákban súlyos közúti balesetekről és pusztító tüzekről szóló álhírek kezdtek el terjedni az online térben.
A május 4-ei romániai elnökválasztás megszervezése minden demokratikus normának eleget tesz – jelentette ki Marcel Ciolacu, az amerikai Szövetségi Választási Bizottság alelnökével, James Edwin „Trey” Trainorral folytatott megbeszélésen.
Az idei a legdrágább elnökválasztás, a jelöltek eddig több mint 130 millió lejt költöttek eddig kampányra – közölte szombaton az Expert Forum nevű civil szervezet.
Az elnökválasztási kampány alatt 149 lehetséges jogsértésről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez; ezek közül öt alaptalannak bizonyult, hármat még vizsgálnak – közölte szombati sajtótájékoztatóján a belügyminisztérium szóvivője.
Az Egyesült Államok választási megfigyelőket küldött Romániába az elnökválasztás előtt – közölte pénteken egy magas rangú amerikai tisztségviselő, akit a Reuters idézett.
Szombaton 7 órakor véget ért az elnökválasztás első fordulójának kampányidőszaka.
A Központi Választási Iroda pénteken elutasította Nicușor Dan független elnökjelölt panaszát, amelyben azt sérelmezte, hogy a Facebookon, az Instagramon és a TikTokon törvénysértő választási tartalmak jelentek meg – írja az Agerpres hírügynökség.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elhatárolódik Victor Ponta állításaitól, amelyeket a független elnökjelölt az Elena Lasconi által csütörtök este nyilvánosságra hozott fotókról tett, és „jogi következményekkel” fenyegetőzik.
Victor Ponta független elnökjelölt pénteken kijelentette, hogy Elena Lasconi a Kensington kommunikációs cégtől kapta azokat a hamis fotókat, amelyeken ő, Victor Ponta, valamint Nicușor Dan és Florian Coldea tábornok szerepel.
szóljon hozzá!