Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A szeptember 13-ai tanévkezdés után a szülők egy formanyomtatvány kitöltésével nyilatkoznak arról, hogy egyetértenek-e a 12 évesnél nagyobb gyermekük beoltásával – jelentette ki kedden az oktatási miniszter.
2021. augusztus 24., 19:232021. augusztus 24., 19:23
2021. augusztus 24., 19:282021. augusztus 24., 19:28
Sorin Cîmpeanu az iskolakezdés részleteiről számolt be miniszterelnök részvételével tartott távértekezleten a prefektusoknak. A tárcavezető megerősítette, hogy az új tanév jelenléti oktatással és a járványügyi szabályok betartásával kezdődik majd a 6 ezrelékesnél kisebb fertőzési rátájú településeken.
Szeptembertől a romániai iskolákban és az egyetemeken egyaránt tilos textil maszkot használni, a diákok és a hallgatók kizárólag orvosi védőmaszkot hordhatnak.
Közlése szerint az oktatási tárca gondoskodik arról, hogy a szülők „interaktív találkozókon” tehessenek fel kérdéseket a gyermekük beoltásával kapcsolatban az egészségügyi hatóságok képviselőinek.
Cîmpeanu magyarázata szerint ezeknek a találkozóknak az lesz a céljuk, hogy a szülők a tények ismeretében tölthessék ki azt a formanyomtatványt, amelyben nyilatkoznak arról, hogy egyetértenek-e a 12 évesnél nagyobb gyermekük beoltásával.
A miniszter közölte, a formanyomtatványt csak a tanévkezdés után kell majd kitölteni, addig az iskolák megszervezik a szülők találkozóit az egészségügyi hatóságok képviselővel – írja az Agerpres.
A hatóságok szándéka az, hogy a szeptemberben kezdődő tanévben valamennyi iskolában működjenek mobil oltóegységek – nyilatkozta keddi sajtótájékoztatóján az oltáskampányt koordináló országos bizottság elnöke.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!