Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A tanügyben dolgozók alig 43 százaléka oltatta be magát koronavírus ellen Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter bejelentése szerint. A tárcavezető azt mondja, nem érti, hogy a pedagógusok miért ódzkodnak a vakcinától. Azzal próbálja motiválni őket, hogy érettségin és a képességvizsgán csak a beoltott tanárok lehetnek felügyelők, ők pedig a korábbinál nagyobb pénzösszeget kapnának.
2021. április 23., 09:582021. április 23., 09:58
2021. április 23., 09:592021. április 23., 09:59
A tanügyminiszter által egy csütörtök esti televíziós interjúban ismertetett adatok szerint a 350 ezer oktatási alkalmazott közül csaknem 153 ezren vették fel eddig az oltást.
„Már több mint két hete lassú az előrelépés, éppen ezért mozgósítunk” – mondta a tárcavezető.
Mint részletezte, a héten videokonferenciát tartott a megyei tanfelügyelőkkel, és arra kérte őket, hogy minden tanintézetben jelöljenek ki egy személyt, aki regisztrálja az alkalmazottakat az online oltási platformon, miután azt tapasztalta, hogy a pedagógusok körében van, akinek ez nehézséget okoz. Megjegyezte egyúttal, nem érti, hogy a pedagógusok miért ódzkodnak a vakcinától.
„Figyelmeztettek, több száz többé vagy kevésbé hivatalos üzenet érkezett a minisztérium címére, a személyes címemre, minden kommunikációs csatornán, hogy szakítsuk félbe ezt a kampányt. Nem szakítjuk meg. Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom azoknak, akik ezeket az üzeneteket küldték, de tájékoztatni akarjuk az iskolákban dolgozókat az oltás fontosságáról és szükségességéről” – fogalmazott a miniszter a Digi 24 hírtelevízió műsorában.
Cîmpeanu bejelentette egyúttal, fontolgatja, hogy idén az érettségin és a nyolcadikosok képességvizsgáján felügyeletet vállaló tanárok a tananyagot bepótoló órákon biztosítotthoz – bruttó 100 lej – hasonló javadalmazásban részesülnek, azonban csak azok léphetik át az osztálytermek küszöbét, akik be vannak oltva.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!