A romániai válaszadók 65 százaléka úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia jelentős számú munkahely eltűnéséhez vezethet
Fotó: Pixabay
Egy friss, 33 országot érintő felmérés szerint a romániaiak azon európaiak közé tartoznak, akik határozottan tartanak attól, hogy a mesterséges intelligencia sok munkahely megszűnését okozhatja az országukban. Bár ez a vélekedés nagyjából összhangban van a globális átlaggal, a romániaiak aggodalmai erősebbek, mint például a németeké, a spanyoloké vagy a magyaroké.
2024. december 25., 19:122024. december 25., 19:12
Az Ipsos által végzett kutatás során több mint 23 000 embert kérdeztek meg 33 országból, a kérdések a technológia, a környezetvédelem és a globális biztonság témakörét érintették. Bár a kutatás nem épült szakértői elemzésekre, fontos képet nyújt az emberek véleményéről és érzéseiről különböző országokban és régiókban – olvasható az Economica.net cikkében.
Ez az arány 6 százalékkal magasabb, mint tavaly. Ezzel Románia egy szinten van Olaszországgal, Franciaországgal és Mexikóval, és közelebb áll a globális átlaghoz, mint például a Fülöp-szigetek (81%) vagy Japán (49%). Európán belül a középmezőnyben helyezkedik el, megelőzve Spanyolországot (62%), Svédországot (59%), Németországot (58%) és Lengyelországot (58%).
Ez enyhén elmarad a globális 43 százalékos átlagtól. Európában az írek (40%) és a spanyolok (38%) a legoptimistábbak ebben a kérdésben. Őket követik a románok, valamint a hollandok, a svájciak és a franciák.
Érdekes, hogy a romániaiak az online adatbiztonság terén viszonylag magabiztosak:
ami jóval alacsonyabb, mint például a törököké (77%), a hollandoké (63%) vagy a lengyeleké (51%). A románok mögött csak a németek állnak (40%), miközben a globális átlag 57 százalék.
Ami a virtuális világokat illeti, a romániaiak 68 százaléka úgy véli, hogy a következő évben sokkal több ember éli majd az életét ilyen környezetben. Ez az arány meghaladja a globális 59 százalékos átlagot. Európában csak a lengyelek (74%) és a magyarok (70%) vélekednek erről hasonlóan nagy arányban.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
szóljon hozzá!