Kurszk térségéből tudósítottak az újságírók, közöttük volt Mircea Barbu.
Fotó: Telegram/Mikola Olescsuk
Elítélte a román külügyminisztérium, hogy Oroszország nyomozást indított három újságíró ellen.
2024. szeptember 27., 20:222024. szeptember 27., 20:22
„Határozottan elítéljük Oroszország azon döntését, hogy büntetőeljárást indít újságírók, köztük Mircea Barbu ellen azért, mert tudósítottak Kurszkból.
– üzente az X platformon a külügyi tárca.
Büntetőeljárást indított az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) egy román és két amerikai újságíró ellen, akik az orosz hatóságok szerint illegálisan lépték át az ukrán-orosz határt, hogy Kurszk megye ukránok által elfoglalt területeiről tudósítsanak – jelentették pénteken orosz hírügynökségek, amelyeket az AFP idézett.
Büntetőeljárást indított az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) egy román és két amerikai újságíró ellen, akik az orosz hatóságok szerint illegálisan lépték át az ukrán–orosz határt – jelentették pénteken orosz hírügynökségek.
A két amerikai újságíró, Kathryn Diss és Fletcher Yeung az ABC ausztrál közszolgálati műsorszóró munkatársai, míg Mircea Barbu a HotNews.ro portálnak dolgozik.
Az ukrán hadsereg augusztus 6-án meglepetésszerű támadást indított Kurszk megyében, a második világháború óta ez volt az első offenzíva, amelyet idegen hadsereg hajtott végre Oroszországban.
Ukrajna azonban továbbra is azt állítja, hogy ellenőrzés alatt tart mintegy 100 települést, és több külföldi médium is tudósított a kijevi erők által megszállt területről.
A RIA Novostyi hírügynökség szerint augusztus 17-től összesen 12 külföldi újságíró ellen indított büntetőeljárást az FSZB, köztük az amerikai CNN, az olasz RAI vagy a német Deutsche Welle munkatársai ellen is. Az érintett újságírók vélhetően már nem tartózkodnak Oroszországban, ahol az orosz büntető törvénykönyv szerint ötéves börtönbüntetésre ítélhetik őket.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
szóljon hozzá!