Fotó: RMDSZ
Kovács Mihály Levente fiatal kora ellenére jelentős politikai tapasztalatra tett szert az évek során. 2016-ban megyei tanácsosnak választották, majd a 2020-as választásokat követően, második mandátumában, a Maros Megyei Tanács alelnöke lett, és 2021-től az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének elnöke. A 2024-es választásokról kérdeztük Kovács Mihály Leventét, aki most a városi tanácsosi listán indul.
2024. május 30., 13:452024. május 30., 13:45
– Miben más a mostani választási év?
Kovács Mihály Levente: Először is abban, hogy idén négy választás lesz Romániában, ami nagyon komoly erőpróbát jelent számunkra is. Marosvásárhelyen is más a helyzet, mint négy éve: akkor váltani kellett, most pedig, miután kimozdult a holtpontról, folytatni a változást. És nekem személyesen is más lesz, hiszen a fókusz a városfejlesztésre tevődik át.
De vannak más különbségek is, például az emberek hozzáállásában. Sokkal türelmetlenebbek, mint 4 éve.
Mi továbbra is elkötelezetten bízunk Soós Zoltánban, munkájában és hitelességében. Tisztában vagyunk azzal, hogy csak együtt tudjuk folytatni a munkát, a fejlődést.
– Hogyan látja, mi a tét most a város számára?
Kovács Mihály Levente: Marosvásárhely elindult a fejlődés útján, ezért a tét jóval nagyobb most, mint négy éve volt.
Ha Florea visszatér, a pangás évei jönnek ismét.
Fotó: RMDSZ
– Az európai parlamenti választások hogyan érintik a mi közösségünket?
Kovács Mihály Levente: Az Európai Uniót is elérte már a változás szele. De rajtunk is múlik, hogy milyen mértékben tudunk részt venni az alakításában. Ehhez
Vincze Loránt pedig marosvásárhelyiként valóban az itteni közösséget, a mi érdekeinket képviseli, a mi hangunkon szólalhat meg Brüsszelben.
– Mitől kell tartanunk a legjobban most?
– Kovács Mihály Levente: Két dologtól. Az egyik veszély maga Florea és a módszerei, amivel megvezeti, félretájékoztatja az embereket. A visszatérése nagyon ijesztő és felháborító gondolat. A másik pedig a közömbösség: ha az emberek hátra dőlnek, mert úgy érzik, Soós Zoltán úgyis győzni fog, az RMDSZ úgyis elegendő szavazatot kap a helyi és megyei listákon, akkor bajban leszünk. Florea is éppen erre játszik, azt akarja elérni, hogy a magyarok ne menjenek el szavazni. Ezért
hiszen csak így tudjuk az érdekeit képviselni a helyi tanácsban, a megyei tanácsban és Európában is.
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.
Húsz évvel ezelőtt szállt fel az első Wizz Air-gép a dél-lengyelországi Katowiceből, azóta az összes kelet-közép-európai országból üzemeltet járatokat a magyar tőkéjű diszkont légitársaság. A Wizz Air vezérigazgatójával, Váradi Józseffel beszélgettünk.
Hosszas huzavona után a román kormánypártok eldöntötték, hogy június 9-én Romániában összevont európai parlamenti és önkormányzati választások lesznek. Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kérdeztük.
A verespataki aranykitermelés története pár éve bejárta a világsajtót is. A faluban működő civil szervezetek ma a turizmus megerősödésében látják a jövőt. Erről beszélgettünk Virgil Apostol bukaresti műépítésszel, műemlékvédelmi szakemberrrel.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem keretében 1993-ban jött létre a református vallástanárképző kar. Dr. Lukács Olgával, a Református Tanárképző és Zeneművészeti kar dékánjával vettük számba a harmincéves évforduló új kihívásait.
Közel két hónapos konzultációt zár le a Romániai Magyar Demokrata Szövetség. Az összegyűjtött tapasztalatokról beszélt nekünk Kelemen Hunor szövetségi elnök, miniszterelnök-helyettes. Interjú.
Országos konzultációt indított az RMDSZ. Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter szerint azért is fontos ez, mert leméri, hogy az általa vezetett minisztérium intézkedéscsomagjai hogyan hatnak az önkormányzatok működésére és a közösség életére.
Harminc éve alakult meg Nagyváradon a Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Társaság. Alapító elnökével, Dukrét Géza földrajz- és biológiatanárral a partiumi és bánsági települések helytörténeti kutatásairól és a műemlékvédelemről beszélgettünk.
Az RMDSZ keretében működő egykori Reform Tömörülés értékeit szeretnék tovább vinni az Erdélyi Magyar Szövetség, amely tíz pontból álló nyilatkozatot fogadott el kolozsvári tanácskozásán. Az EMSZ alelnökével, Toró T. Tiborral beszélgettünk.
A háromszéki Miklósváron élő Kálnoky család Európa-hírű falusi turizmust honosított meg, amelynek visszatérő vendége Károly herceg, Nagy-Britannia új királya, III. Károly.
A schengeni csatlakozás kilátásairól, az Európai Néppárt energiaárakkal, környezetvédelemmel és mezőgazdasággal kapcsolatos álláspontjáról kérdeztük az RMDSZ európai parlamenti képviselőjét.