Fotó: RMDSZ
Kovács Mihály Levente fiatal kora ellenére jelentős politikai tapasztalatra tett szert az évek során. 2016-ban megyei tanácsosnak választották, majd a 2020-as választásokat követően, második mandátumában, a Maros Megyei Tanács alelnöke lett, és 2021-től az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének elnöke. A 2024-es választásokról kérdeztük Kovács Mihály Leventét, aki most a városi tanácsosi listán indul.
2024. május 30., 13:452024. május 30., 13:45
– Miben más a mostani választási év?
Kovács Mihály Levente: Először is abban, hogy idén négy választás lesz Romániában, ami nagyon komoly erőpróbát jelent számunkra is. Marosvásárhelyen is más a helyzet, mint négy éve: akkor váltani kellett, most pedig, miután kimozdult a holtpontról, folytatni a változást. És nekem személyesen is más lesz, hiszen a fókusz a városfejlesztésre tevődik át.
De vannak más különbségek is, például az emberek hozzáállásában. Sokkal türelmetlenebbek, mint 4 éve.
Mi továbbra is elkötelezetten bízunk Soós Zoltánban, munkájában és hitelességében. Tisztában vagyunk azzal, hogy csak együtt tudjuk folytatni a munkát, a fejlődést.
– Hogyan látja, mi a tét most a város számára?
Kovács Mihály Levente: Marosvásárhely elindult a fejlődés útján, ezért a tét jóval nagyobb most, mint négy éve volt.
Ha Florea visszatér, a pangás évei jönnek ismét.
Fotó: RMDSZ
– Az európai parlamenti választások hogyan érintik a mi közösségünket?
Kovács Mihály Levente: Az Európai Uniót is elérte már a változás szele. De rajtunk is múlik, hogy milyen mértékben tudunk részt venni az alakításában. Ehhez
Vincze Loránt pedig marosvásárhelyiként valóban az itteni közösséget, a mi érdekeinket képviseli, a mi hangunkon szólalhat meg Brüsszelben.
– Mitől kell tartanunk a legjobban most?
– Kovács Mihály Levente: Két dologtól. Az egyik veszély maga Florea és a módszerei, amivel megvezeti, félretájékoztatja az embereket. A visszatérése nagyon ijesztő és felháborító gondolat. A másik pedig a közömbösség: ha az emberek hátra dőlnek, mert úgy érzik, Soós Zoltán úgyis győzni fog, az RMDSZ úgyis elegendő szavazatot kap a helyi és megyei listákon, akkor bajban leszünk. Florea is éppen erre játszik, azt akarja elérni, hogy a magyarok ne menjenek el szavazni. Ezért
hiszen csak így tudjuk az érdekeit képviselni a helyi tanácsban, a megyei tanácsban és Európában is.
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.
A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.
Nicușor Dan független államfőjelölt a Becsületes Románia című választási programjával az ország közigazgatási átszervezésére törekszik. A Krónikának nyilatkozó bukaresti főpolgármester a román–magyar kapcsolatok javításáról is kifejtette véleményét.
Advent első vasárnapja jelenti a karácsonyi ünnepkör, és egyben az egyházi év kezdetét. Az ünnepre való készülődés, a lelki nyugalom megtalálásának időszaka ez. Erről beszélgetünk Bukovinszky Csáki Tünde marosvásárhelyi református lelkipásztorral.
Húsz évvel ezelőtt szállt fel az első Wizz Air-gép a dél-lengyelországi Katowiceből, azóta az összes kelet-közép-európai országból üzemeltet járatokat a magyar tőkéjű diszkont légitársaság. A Wizz Air vezérigazgatójával, Váradi Józseffel beszélgettünk.
Hosszas huzavona után a román kormánypártok eldöntötték, hogy június 9-én Romániában összevont európai parlamenti és önkormányzati választások lesznek. Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kérdeztük.
A verespataki aranykitermelés története pár éve bejárta a világsajtót is. A faluban működő civil szervezetek ma a turizmus megerősödésében látják a jövőt. Erről beszélgettünk Virgil Apostol bukaresti műépítésszel, műemlékvédelmi szakemberrrel.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem keretében 1993-ban jött létre a református vallástanárképző kar. Dr. Lukács Olgával, a Református Tanárképző és Zeneművészeti kar dékánjával vettük számba a harmincéves évforduló új kihívásait.
Közel két hónapos konzultációt zár le a Romániai Magyar Demokrata Szövetség. Az összegyűjtött tapasztalatokról beszélt nekünk Kelemen Hunor szövetségi elnök, miniszterelnök-helyettes. Interjú.
Országos konzultációt indított az RMDSZ. Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter szerint azért is fontos ez, mert leméri, hogy az általa vezetett minisztérium intézkedéscsomagjai hogyan hatnak az önkormányzatok működésére és a közösség életére.
Harminc éve alakult meg Nagyváradon a Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Társaság. Alapító elnökével, Dukrét Géza földrajz- és biológiatanárral a partiumi és bánsági települések helytörténeti kutatásairól és a műemlékvédelemről beszélgettünk.