2011. augusztus 30., 07:482011. augusztus 30., 07:48
A két műsor ismétlésekkel és híradós bejelentkezésekkel együtt 15 171 perc műsoridőt töltött ki az m1 és m2, illetve az MR1 Kossuth Rádió csatornáin. Az AGB Nielsen adatai alapján az m1 a Balatoni nyár idősávjában a legnézettebb csatorna lett. A hétköznap délelőtti élő bejelentkezésekre naponta közel 400 ezren kapcsoltak oda, a műsor átlagos nézettsége pedig mintegy 30 százalékkal volt magasabb, mint a tavasszal ugyanebben az idősávban.
A számok nyelvén ugyanakkor nehéz volna kifejezni mindazt a hatást, amelyet a kilenchetes műsorfolyammal az MTVA munkatársai a balatoni régió és remélhetőleg a nézők és hallgatók életében elértek. Itt tanult meg vitorlázni Kokó, mesterszakácsok mellett itt főzte meg kedvenc ételeit Andy Vajna és Reviczky Gábor. A révfülöpi móló közönségét olyan elismert művészek szórakoztatták, mint Snétberger Ferenc vagy a Bikini együttes. Itt ünnepelte születésnapját Sass Sylvia és Koncz Gábor, de vendégül látták a műsorvezetők a legendás színészpárost, Voith Ágit és Bodrogi Gyulát, illetve a tónál nyaraló fukusimai gyerekeket is. Talán ennél is beszédesebb, hogy a Révfülöpön dolgozó tévések számos helyi önkéntest, támogatót nyertek meg a műsornak, amelyről időközben süteményt és fagylaltot, sőt csillagot neveztek el a balatoniak.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.