2011. december 16., 10:262011. december 16., 10:26
Mondjuk Nagyszebenben pont a brit gentlemanek hiányoztak, az indiai vadonról nem is beszélve, viszont szabadon kószáló tigris az speciel éppen akadt. A helyi állatkert egyik gondozója ugyanis saját bevallása szerint éppen akkor lett rosszul, amikor a tigrist szerette volna megetetni, ezért nem tudta bezárni a ketrec ajtaját, így a nagymacska megszökött, majd az állatkert kerítését átugorva elindult a város felé. Ezt követően altatólövedékes és éles lőszerrel töltött fegyverrel rendelkező vadászok társaságában az állatkert személyzete a tigris nyomába eredt, ám amikor rábukkantak, hiába találták el kétszer is altatólövedékkel, megpróbált rátámadni az állatorvosra, így az egyik vadász kénytelen volt agyonlőni.
A rendőrség és az ügyészség is nyomozást indított, hogy kiderítsék, hogyan bénázhatott annyit az állatkert személyzete, hogy egy veszélyes vadállat csak úgy városnéző sétára indulhatott. Annyi máris nyilvánosságra került, hogy a tigrist Mihaelának hívták, leltári értéke pedig ötven lej volt, ami máris sok mindent megmagyaráz. Ha egy tigrist Mihaelának hívnak, ráadásul nem becsülik többre egy kétszemélyes multiplex-mozi-élménynél, popcornnal és kólával, akkor nem csoda, ha el akar bujdosni.
De mivel minden rosszban van valami rosszabb, a hírhedt Négy Mancs nevű nemzetközi állatvédő szervezet is megszólalt az ügyben. (Ez az a bagázs, amely hisztéria-hadjáratot indított a magyar libatenyésztők ellen, mondván, tömés közben kínozzák a libákat. A magyar libamájexport ettől tönkrement, a francia meg azóta is virágzik, bár tudomásunk szerint ott sem teleportálás útján juttatják a madarak begyébe a táplálékot.) Most gyilkossággal vádolják a vadászokat, és azt sérelmezik, hogy nem értesítették őket, pedig jelentős tapasztalattal rendelkeznek a nagymacskákkal való bánásmód terén.
Azért csodálatos, hogy volt alkalmuk ilyen tapasztalatok megszerzésére. Ha rajtam múlna, lehetővé is tenném számukra, hogy a jövőben kizárólag a nagymacskák természetes élőhelyén, Indiában és Afrikában fejtsék ki áldásos tevékenységüket a vadak megmentéséért. Ha már az olyan alacsonyabb rendű létformák, mint az itthon vagy bárhol a világban mélyszegénységben élő emberek, nem érik el az ingerküszöbüket.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.