2011. szeptember 15., 09:232011. szeptember 15., 09:23
Mikor bekapcsolódtunk – nem akartunk mi hallgatózni, csak véletlenül pont a közeli pad volt szabad –, épp valamelyiküknek a születésnapját ünnepelték. Az egyik csúszda tetején a copfos „szobája” volt, oda a barna fürtösnek nem volt bejárása. A sztori valahogy úgy kezdődött, hogy a fürtös az ünnepelt, de elalszik reggel, a copfos felkölti, mert késő van, és együtt elmennek valahová az ünnep alkalmából – de a következő percben már a copfos a babáját szorongatta a pingpongasztal alá bújva, mert „zuhogott az eső”, a fürtös pedig plasztikusan leírta, hogy is néz ki az ő piros köpenye, amellyel barátnőjét betakarja. Kisvártatva egy náluk valamivel kisebb leányzó csatlakozott hozzájuk a három év körüli öccsével. Ám ekkorra már a fürtöst valaki elrabolta, acélrácsok mögé zárta a hinták alatt, de a copfos valamilyen sci-fi szerkezettel, amely savat lövellt ki magából, tönkretette a rácsokat – sistergett az acél, ahogy rájuk öntötte a maró folyadékot. A baj csak az volt, hogy jött a gonosz medve, aminek épp a fürtösre fájt a foga – a hároméves ezt hallván menten elkezdett rettentő gonoszul morogni, és ujjacskáit begörbítve, feltartott kezekkel totyogott utánuk vagy tíz percen át. Szerencsére a medve, ha fára mászni tud is, csúszdára nem, így a lányok biztonságban megbújhattak a csúszda tetején lévő toronyszobában. A történetnek még akkor sem volt vége, mikor mennünk kellett.
Amennyire elszórakoztatott, annyira meg is rémisztett ez az eset. Létezhet, hogy ennyi mindent elvesztettem, elvesztettünk? Tényleg ennyire szárnyaló fantáziával születtünk, ilyen színesnek láttuk a világot valaha mindannyian? Felnőttkorra meg talán csak a művészek meg egy-két különösen tehetséges pedagógus tartott meg magának valamicskét ebből a világból.
Pedig ha színeket, ötleteket és izgalmat hiányolunk – no nem a valóságból, hiszen az már csak olyan-amilyen, hanem csakis a saját, egyre szürkülő gondolatvilágunkból, elég volna kicsit saját emlékezőtehetségünket felfrissíteni. Hiszen a legszürkébb, legunalmasabb felnőtt is volt gyerek valaha. Csak valamilyen okból keményen megdolgozott azért, hogy olyan szürkévé és unalmassá váljék, amilyen.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.