2009. október 16., 12:122009. október 16., 12:12
Mármost e sorok szerzője immár több ízben is leszögezte, hogy semmi baja a homoszexualitással, amíg azt a helyén kezelik, azaz olyan jelenségként, amely a társadalom egy kis csoportjának magánügye.
Amint azonban a rosszul értelmezett, fetisizált egyenlősítés keretében valami pozitív, követendő társadalmi példaként próbálják beállítani, esetleg relativizálni kívánják a nemi önazonosságot, már inkább hajlamos egy agresszív, a jogvédő küzdelmet öncélú tevékenységként művelő kisebbség szellemi terrorjaként értelmezni, amelyből elsősorban saját maguk számára akarnak anyagi vagy politikai tőkét kovácsolni.
Ezért arról sincs meggyőződve, hogy ördögtől való homoszexuális újoncokat fölvenni a hadseregbe – csak éppen azt vitatja, hogy most, amikor például Afganisztánban a megszálló szövetséges haderő éppen egy kiadós vereség küszöbén áll, az a legfontosabb kérdés, hogy a besorozandó személy egy igéző dekoltázstól vagy egy szőrös férfifenéktől jön izgalomba. Persze lehet, hogy a háttérben mégis a totális béke felé vezető vízió áll. (Merthogy ugye Obama azért kapta a Nobelt, mert olyan jófej víziói vannak a nukleáris leszerelésről, a klímavédelemről meg a konfliktusok tárgyalásos rendezéséről.
Ezúton jelezném a Nobel-bizottságnak, hogy nekem is nagyon klassz vízióim vannak, tessék mondani, hol lehet szmokingot bérelni, és mikor mehetek Oslóba a békedíjamért?) Szóval hogy Obama széles körű klasszikus műveltséggel rendelkezik, és tudja, hogy az ókori Thébának volt egy félelmetes elit alakulata, a Hierósz Lókhosz, azaz a Szent Sereg.
Ez a nagy harcértékkel bíró, háromszáz fős sereg kizárólag homoszexuális párokból állt, azon az elven, hogy a szeretett személy közelsége az átlagosnál is elszántabb harcra sarkallja a katonát. Most tessék elképzelni ugyanezt az elvet a mai, korszerű fegyverekkel kombinálva: bevetés közben a tengerészgyalogos párjának is imponálni akar, ezért kétszeres erőbedobással harcol, a csatát követően pedig a hálóterem vagy a sátor meghitt magányában egymáséi lehetnek, így a szexhiány miatti frusztráció is kizárt. Íme hát Amerika csattanós válasza a bírálatokra: a Szent Sereg meleg katonáinak áldásos tevékenysége nyomán szivárványszínű úton menetelhetünk a világbéke felé.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.