2012. március 02., 09:522012. március 02., 09:52
Ez szerintük úgy érhető el, ha minden egyes tojónak saját életteret biztosítanak, ülőrúddal és kapirgálási lehetőséggel. Az ezen előírásnak eleget nem tevő tojásfarmokat bezárásra ítélték. Ennek eredményeként sikerült elérni, hogy a piacokról és a boltokból eltűnjön a tojás, ami pedig kapható, az megdráguljon, hiszen a kínálat egyrészt csökken, másrészt az előállítási költség nő azáltal, hogy a farmtulajdonosokat arra kötelezik: akár eurómilliós nagyságrendű befektetéssel készítsenek összkomfortos kifutókat a szárnyasok számára.
A hírt látva elgondolkodtam: miből jöttek rá az intelligens uniós illetékesek, hogy a csirkék stresszesek? Vélhetően kiderítették, hogy a szegény szárnyasok karikás szemmel, csonttá soványodva, tollukat hullatva ténferegtek, valósággal falták a cigarettát, éjszakánként pedig sikoltozva riadtak fel, mivel állandóan rémálmaik voltak. Márpedig ez tarthatatlan helyzet, elvégre hogy néz már az ki, ha reggelente stresszes rántotta kerül az ember asztalára? Ez ellen mindenképpen tenni kell valamit: élettér-nagyobbítás, ülőrúd és kapirgálási lehetőség kell – ha pedig mindez nem használ, akkor bizonyára kötelezik a gazdát, hogy biztosítson néhány fess kakast a kizsigerelt „munkásnőknek”, esetleg minden egyes tojóját vigye el karibi nyaralásra, hogy a mindennapi taposómalmot egy kis, kötetlen kikapcsolódással törjék meg. Ha pedig ez sem segít, akkor pszichoterápiára is be kell fizetni a szárnyasokat.
Pedig a képlet elvileg egyszerű: az állat nem ember, az ember pedig nem állat. Vagyis abba kéne már hagyni annak a forszírozását, hogy a mindenféle jogkiterjesztések az állatokra is vonatkozzanak – különös tekintettel arra a tényre, hogy jelenleg is milliárdos nagyságrendűre rúg azon embertársaink száma, akik számára sem a stresszmentes élet, sem a komfortos lakhatási körülmények nem magától értetődő adottságok. Másrészt viszont az ésszerűség keretein belül megfelelően kell bánni az állatokkal.
Jelenleg azonban az a helyzet, hogy a tojás eltűnőfélben és drágulóban, a stressz viszont továbbra is megmaradt. Csak a tyúkok helyett most a drága tojást – és egyéb, tojást tartalmazó élelmiszert – vásárolni kényszerülő embereket sújtja. Ám ez a jelek szerint nem annyira fontos.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.