2012. szeptember 27., 09:242012. szeptember 27., 09:24
Nem is az, amit mondott, hanem a megjelenítés volt már elsőre gyanús, a heherészés és a nádpálcát helyettesítő ujj ugyanis inkompatiblis egymással, de az is eléggé különös, hogy egy állam elnöke annyi politológiai tudással se rendelkezzék, hogy a szociálist ne tévessze össze a szocialistával. Igaz, lehet neki némi gyűlölete a huszonharmadik éve levitézlett társadalmi rendszerrel szemben, hiszen amíg huszonvalahánymillió ember örülhetett, ha kétévente átmehetett a határ másik oldalán fekvő községbe, addig őt távoli vizekre, kies napnyugati kikötőkbe hajszolta az öntudatos kötelességteljesítés. Hogy vágyhatott szegény a bezártságra, a napi áramszünetekre, sorban állásokra és hasonló, mára már elfeledett nyalánkságokra.
Biztos ezért fenyegetőzött göndör kacagással, nehogy már azt higgyük… Ő tudja, mire gondolt, agyának tekervényes útjai kifürkészhetetlenek. De apropó, távoli vizek: Japán elég távol van, szocialistának sem mondható, hisz élén a császár áll, az állam viszont kiáll minden egyes polgárának érdeke mellett. Annak a húszéves diáklánynak is post mortem igazságot szolgáltat, aki eljött Bukarestbe japán nyelvet tanítani a vakációban, de csak a reptér melletti erdőig jutott, ahol egy szerencsétlen kis erőfitogtató megfojtotta, majd megerőszakolta és bedobta egy bokor alá.
A japán állami hatóság ugyanúgy kiállt a jó szándékú, ám hiszékeny fiatal lány mellett, mint a második világháború után az akkor országló császáruk érdekében: az uralkodót nem engedték elmenni a nemzetközi törvényszék elé, mondván, hogy isteni eredete miatt nem vonható felelősségre holmi háborús bűnökért, a diáklányért „cserébe” pedig tájainkra csak akkor jön majd egy-egy japán, ha nagyon szükséges, és akkor is szigorú őrizetet rendeljen ki mellé a saját polgáraival amúgy nem törődő román állam. Mennyi is Japán lakossága? Végső soron mindegy, a lényeg, hogy egyenként mindenki számít az államnak. Igen, ezt nevezném bátran országimázsnak!
Egy soha el nem mondott személyes történetet mesélnék el 1986-ból. Épp elvégeztem az egyetem fizika szakán az első évet. Elviselhetetlen hőség volt Temesváron.
Az eredményt látva kijelenthető: a kormánypártok akkor is nehezen tudtak volna jobb eredményt összehozni a szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion számára az elnökválasztáson, ha a kampányidőszakban közvetlenül mellette korteskednek.
Románia most aztán nem marad le: a dekadens Nyugattal egy időben rendelte be magának a szélsőséges-populista-szuverenista tisztítódesszertet.
Bár a kellemetlen meglepetés több tekintetben is benne volt a pakliban, nem túlzás sokknak nevezni a romániai államfőválasztás vasárnap rendezett első fordulójának eredményét.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.