2009. október 02., 11:272009. október 02., 11:27
Ezen a következő felirattal buzdítják a témára vonatkozó információszerzésre az érintetteket: „Előléptetést hoztak, ezért megérdemelnek egy telefonhívást.” A poén kissé vaskos, de azért ütős. Ámde van egy intézmény, amely reakciója alapján komoly kihívásokkal küzd realitásérzék tekintetében. A nők és férfiak közötti esélyegyenlőségért felelős ügynökség átiratban tudatta a reklámot kihelyező szervezettel, hogy a plakát sérti a nők méltóságát, mivel azt sugallja, hogy csupán bájaik révén érvényesülhetnek.
Mármost előre kívánom bocsátani, hogy jómagam is a nők és férfiak közötti esélyegyenlőség híve vagyok, például jó ötletnek tartanám, ha súlyos bírsággal sújtanák azokat a cégeket, amelyek csak azért adnak alacsonyabb bért egy munkavállalónak, mert történetesen nő. Hanem azért talán mégsem kellene a politikai korrektség jegyében ott is diszkriminációs esetet kreálni, ahol amúgy nyoma sincs. Történetesen a sorok szerzőjének is vannak olyan hölgyismerősei, akik diákéveikre viszszaemlékezve lelkesen meséltek olyan tanárokról, akiknek a szóbeli vizsgáin állítólag előnyt jelentett egy kissé merészebb blúz.
Ők pedig, ahelyett hogy bepanaszolták volna, a szóbeli vizsga napján fölvették azt a merész blúzt, majd a vizsgát követően nem arról panaszkodtak, hogy mennyire megalázó és a női méltóságot sértő az indexükbe beírt átmenőjegy, hanem huncutul csillogó szemmel számoltak be arról, hogy szerintük mekkora sikert arattak.
Itt jegyezném meg, hogy amúgy jómagam is elfogadhatatlannak tartom, ha egy férfi tanár számára a dekoltázs mélysége a legfőbb szempont a tudás helyett, de arra is felhívnám a figyelmet, hogy ez a történet is kétszereplős: a vizsgázó diákokat rendszerint nem a vizsgáztató tanár öltözteti reggel, tehát ilyen esetekben rajtuk múlik, mennyire bíznak magukban, hogy a vizsga során testi vagy szellemi adottságaikat akarják kihasználni.
Amúgy meg egy reklám célja éppen az, hogy minél több emberhez eljuttassa üzenetét, ez a kampány pedig alkalmas is erre. Viszont minden esély megvan rá, hogy az esélyegyenlőségi hivatal polkorrekt jogvédő buzgalmában eltorzítsa az üzenetét és negatív fényben tüntesse fel a mellrák elleni küzdelmet. Azért ez egy közpénzből működő intézménytől nem kis teljesítmény.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.