2012. augusztus 29., 09:312012. augusztus 29., 09:31
Az egyik neves gyártó a hírek szerint olyan készüléket tervez, mely képes megkímélni némiképp a képernyők előtt ülő, kiszolgáltatott nézőket az idegtépő és unalmas reklámáradattól. Arról lenne szó, hogy megszakadna a reklámszpot, amennyiben a tévéző hangosan a készülékre kiabálja a termékét kínáló cég nevét. Ha belegondolunk, logikus lenne az ügyfelek részéről az ajánlat elfogadása, hisz az sem kizárt, hogy sokan jobban odafigyelnének a reklámokra, hogy hamarabb véget vethessenek a győzködésnek.
Amennyiben sikerülne működőképessé tenni az elképzelést, lehetne akár más jellegű műsorok esetén is alkalmazni a módszert. Például tovább ugorhatna a következő programpontra a műsorfolyam, ha egy unalmas krimi alatt bekiabálnák a nézők a gyilkos nevét még mielőtt a filmben felfednék az illető kilétét. És lehetne nyereményjátékokat szervezni a kvízműsorok kedvelőinek, akik amúgy is lelkesen kurjantanak, ha hamarabb tudják a megfejtést, mint a stúdióban ülő versenyző.
A hírműsorokat is lehetne pörgősebbé tenni, nem is beszélve a sportmérkőzésekről, ahol díjazhatnák a megfelelő momentumban bekiabált „gólt” vagy a „vak vagy, nem látod, hogy lesen volt?” típusú előrejelzést. És persze az órákon át húzott-nyúzott politikai műsorokat is fel lehetne dobni egy kicsit ily módon. Egyik verzióban például meg lehetne tippelni, hogy a parlamenterek választások előtti szokványos migrációja során, melyik honatya, milyen párt színeibe igazol át.
Bónuszt érdemelne ilyenkor az, aki azt is megjósolja, hogy alakul-e újabb, a választásokon nem szerepelt politikai formáció a vándorképviselőkből és szenátorokból. Az oknyomozó műsorok is számos lehetőséget rejtenek magukban, és bizonyára a nézettséget is növelné, ha az egyszerű polgárok a kocsmai készülékek előtt nem hiába szidalmaznák az épp terítéken levő korrupciós ügyekben érintetteket, hanem mondjuk felvillanna a képernyőn egy piros gomb, és automatikusan érkezne az asztalhoz egy kör ital, ha pontosan megtippelik, hogy az alany lopott-e vagy sem, illetve hogy üzérkedett-e a választópolgárok által neki megszavazott befolyással.
Egy soha el nem mondott személyes történetet mesélnék el 1986-ból. Épp elvégeztem az egyetem fizika szakán az első évet. Elviselhetetlen hőség volt Temesváron.
Az eredményt látva kijelenthető: a kormánypártok akkor is nehezen tudtak volna jobb eredményt összehozni a szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion számára az elnökválasztáson, ha a kampányidőszakban közvetlenül mellette korteskednek.
Románia most aztán nem marad le: a dekadens Nyugattal egy időben rendelte be magának a szélsőséges-populista-szuverenista tisztítódesszertet.
Bár a kellemetlen meglepetés több tekintetben is benne volt a pakliban, nem túlzás sokknak nevezni a romániai államfőválasztás vasárnap rendezett első fordulójának eredményét.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.