2011. október 07., 11:402011. október 07., 11:40
Fáradtan, gondterhelten, mégis szívélyesen kell érkezni, hogy érezze az ország, a nemzet, a kultúra megváltásának terhe roggyasztja vállunkat, a sajtóban való szereplést, a nyilatkozást kínkeserves kötelességnek érezzük, de a közért ezt is megtesszük, vele meg különben is kivételt teszünk, mert csinos, sármos, jófej. Amíg terelgetjük befele, fád hangon soroljuk, hogy éppen milyen fontos tevékenységet szakítottunk félbe, valójában késő estig szusszanásnyi időnk sem lenne, örüljön a nyomorú, hogy nem öt, csak két órát várt. Kérdezzük meg, mit akar, hogy képzeli, milyen formában, mennyit írna. Ha válaszol, azonnal szakítsuk félbe, hívjuk be a titkárnőt, és kérdezzük meg, kér-e kávét. Ha kér, szóljunk a titkárnőnek, hogy a következő fél órában be ne lépjen még egyszer. Majd nyomatékosan magyarázzuk el, mi kellene megjelenjen rólunk, milyen formában és terjedelemben. Ha tiltakozik, ellentmondást nem tűrve mondjuk el, mennyire nem engedhetjük meg magunknak, hogy akárki bármit összefirkáljon rólunk, idézzük fel, hogy a rivális lapban mennyire profi módon kezelik ezt a kérdést. Szögezzük le, hogy megjelenés előtt feltétlenül el kell olvasnunk az anyagot.
A kérdéseit soha, semmilyen körülmények között ne vegyük figyelembe, csak azt mondjuk, amit akarunk. Ne foglalkozzunk vele, ha visszakérdez, szájbarágósan ismételjük el, amit korábban mondtunk, nem árt, ha enyhén ingerülten tesszük. A mondat közepén határozottan álljunk fel, és köszönjünk el, most már tényleg mennünk kell, különben menthetetlen károkat szenved az ország, a nemzet, a kultúra. Kössük a lelkére még egyszer, hogy át kell néznünk az anyagot. Említsük meg, hogy jól ismerjük a főnökét. Ha elküldi az anyagot, soha ne olvassuk el azonnal. Ha telefonál, mondjuk azt, hogy tíz perc. Egy óra múlva mondjuk azt, hogy még tíz perc. Közben küldjük el az írását közleményként a rivális lapnak. Egy óra múlva ne vegyük fel a telefont. További egy óra múlva szóljunk a titkárnőnek, telefonáljon, hogy az anyag közléséhez nem járulhatunk hozzá. A véleményünk a gyermeknevelésről tényleg nem tartozik a nyilvánosságra. Következőkor kérdezzen az országról, a nemzetről, a kultúráról. Meg hogy jobb helyeken fizetnek a nyilatkozatokért...
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.