2011. július 12., 09:242011. július 12., 09:24
Újságírói szemmel nézve valamennyi ilyen döntés a nézőt, a hírek fogyasztóját fosztja meg a tájékozódás lehetőségétől. Ha pedig egy politikai párt lekerül egy nagy nézettségű televízió képernyőjéről, a saját meggyőzési esélyeit csökkenti. Ennek ellenére érthetőnek tűnik a PDL embargója. A két vezető hírtelevízió műsorkészítési gyakorlata ugyanis nem a normális sajtóviszonyok tükre. Már az is kétségbevonható, hogy egyáltalán hírtelevíziónak lehet-e nevezni a Realitatea és az Antena 3 csatornát. A hírtelevíziókban ugyanis a hírek kapnak főszerepet; félóránként vagy óránként sugároznak hírösszefoglalót, melyből a néző tájékozódhat az ország, a világ legfontosabb történéseiről, kommentárokat legfennebb a hírek közti idő kitöltéseképpen sugároznak. A bukaresti kereskedelmi „hírcsatornák” műsorait azonban órákon át nézheti az ember, nem tudja meg, mi történt az országban, a világon. A műsorkészítők ugyanis tudósítói bejelentkezésekkel tűzdelt parttalan stúdióbeszélgetéseket illesztenek a kiadós reklámpanelek közé. Úgy gondolják, a gyorsan elmondott hírek után sokan kikapcsolnák a készüléket. Nekik pedig az a céljuk, hogy tartsák a képernyő előtt a nézőt, hogy növeljék a nézettséget és a reklámbevételeket.
Ennek a stúdióbeszélgetés a legolcsóbb módja. Ez is bocsánatos bűnnek számítana, ha nem érezné egyre gyakrabban az ember, hogy a kormányoldal politikusaira csak a viccbeli nyuszika szerepkörében számítanak. A moderátorok jelentős hányada nem is kíváncsi a véleményükre. Csak azért hívják meg őket, hogy a földbe döngölő álláspontjuk mellé a kiegyensúlyozottság látszatát keltsék. Megannyi műsorban nyoma sincs az újságírói kíváncsiságnak, a kiegyensúlyozottságnak. Az érvelés reménytelenségét a megyék átrajzolása ügyében behívott magyar politikusok is megérezhették. Míg a világ jobbik felén azért zárják be a legolvasottabb hetilapot, mert az törvénytelen eszközökkel szerzett be amúgy igaz információkat, nálunk a részrehajló félretájékoztatás is átcsúszik a rostán. A források kérdése fel sem merül.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
szóljon hozzá!