2010. szeptember 07., 10:362010. szeptember 07., 10:36
Ráadásul ez azért van, mert teljesen átlagos emberek vagyunk, és ilyeneket vagy egyáltalán nem tanultunk, vagy ha netán mégis, akkor mára sikerült elfelejtenünk. Azonban a fenti, közönséges halandók számára teljesen érthetetlen szöveget kellene értenie, sőt tudnia egy mostanság érettségizőnek, akinek kötelező érettségi tantárgy a matematika.
Hogy mindennek valami hasznát veszi-e az életben vagy sem, az a kutyát sem érdekli. Ma ugyanis az a lényeg, hogy nem kap érettségi diplomát, nem lehet belőle orvos, tanár, elárusító, ügynök vagy akármi, ha ezt nem tudja dekódolni és megoldani legalább ötösre. Hogy ettől függetlenül az a gyerek egy teljesen értelmes, ügyes talpraesett emberke, aki még sokra vihetné az életben és a matematikán kívül számtalan területen értékes tagja lehetne a társadalomnak, az megint a kutyát sem érdekli. Ilyesmikről beszélgettünk egy kedves régi ismerőssel, közben próbáltunk elméleteket is gyártani arról: kinek jó, hogy mindenféle agyament baromsággal gyötrik az érettségire jelentkező gyermekeket? Kinek jó, ha nem azt mérik fel az érettségin, hogy mit tud egy végzős, hanem azt, hogy mit nem tud?!
Meg, kinek jó az, ha a pótérettségin még nehezebb feladatokat adnak a diákoknak, mint a rendes érettségin? Mert mi történik azokkal a gyerekekkel, akiknek a pótérettségije sem sikerül? Amolyan se bent, se kint helyzetbe kerülnek, érettségi diploma nélkül nem jelentkezhetnek egyetemre, a középiskolát már elvégezték, oda sem mehetnek vissza, de érettségi nélkül még egy tisztességes munkahelyet sem találnak maguknak. Ettől függetlenül a szülő látja, hogy gyermeke többre lenne érdemes, támogatná is az álmait, de hát érettségi diploma hiányában hol keresse a boldogulását.
Egyetlen valamennyire elfogadható megoldásnak látszik, ha otthon marad, a szülő majd eltartja – közben hátha akad valami alkalmi munka is, mert a „sommerirodában” is diplomát kéne felmutatni – aztán majd jövőre újra jelentkezik a vizsgára. De addig is jól jár az állam, mert nem kell néhány emberkének munkanélküli-segélyt fizetnie, talán még néhány ösztöndíjjal is kevesebbet kell kiosztani. Hogy közben hány ember álma válik ezzel köddé – az végképp a kutyát sem érdekli...
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.