2009. július 03., 12:092009. július 03., 12:09
Mondjuk, ezt akár ki is lehetne aknázni: Törcsváron is az jelenti a fő turisztikai vonzerőt, hogy a legendárium szerint az ottani kastélyban lakott Drakula. Ki kéne jelölni egy várat – mondjuk, a siklósit –, és világgá kéne kürtölni, hogy Jacko tényleg itt szállt meg. Persze minden tiszteletünk a Tenkes kapitányáé, de ebben a helyzetben nem ellenfél: a kurucokra meg a labancokra már a fene se kíváncsi, az viszont garantált, hogy még a vár húsz kilométeres körzetében is fellendülne a gazdaság az oda zarándokló Jackson-rajongók miatt.
Hanem vissza Moszkvához.
A nemzetközi blődliversenyben a pálmát minden bizonnyal az az orosz filmproducer viszi el, aki szerint Jackót az orosz fővárosba kéne vinni, hogy ott a Lenin-mauzóleumban helyezzék örök nyugalomra. A jelenlegi bérlőt pedig természetesen elvitetné onnan – mondjuk, ez amúgy sem lenne rossz ötlet, Vlagyimir Iljics, valamint az eszméi amúgy is kimentek már a divatból, így ildomos lenne már eltemetni.
Hiszen mégiscsak ciki, hogy a világtörténelem egyik legvéresebb diktatúráját összegründoló alakot még mindig úgy mutogatják egy üvegtárlóban, mint jobb helyeken a Fabergé-tojásokat. Akkor már tényleg inkább Jackót vigyék a helyére, csak persze ezzel egy időben örökre le kell mondani arról, hogy valaha is a Vörös térre látogassunk, hiszen oda a rajongók tömegei miatt úgysem juthatunk be. És természetesen nagyon komoly biztonsági intézkedéseket kell majd foganatosítani, hiszen fennáll a veszélye, hogy a fanatikusabb rajongók megpróbálják ellopni bálványuk testét. Vagy legalább egy darabot belőle, mint Kádár Jánosból.
Persze amúgy nem valószínű, hogy sikerül tető alá hozni a dolgot, de ez végül is nem is számít. Hiszen tökmindegy, hogy hol nyugszik majd: neverlandi birtokán, Moszkvában vagy akár a siklósi vár udvarán – az őt övező kultusz miatt békében úgy sem fog soha.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.