2011. október 11., 08:492011. október 11., 08:49
Úgy véltem már akkor, hogy az egész ügy megrendezett, célja pedig a befolyásos bankvezér lejáratása, karrierjének kettétörése. Nem mintha nem tudtam volna elképzelni, hogy megengedi magának azt, amivel vádolják – azt viszont nem akartam elhinni, hogy egy szobalány árthat egy ilyen pozícióban levő embernek. És a gyanúm beigazolódott: felmentették DSK-t, akit viszont a média időközben olyannyira lejáratott, hogy a víz se mossa le róla, hogy egy erőszakos vadállat. Az ügynek azonban, úgy tűnik, egyéb hozadéka is van. Komoly lapok cikkeznek például arról, hogy egyenesen „átformálta” a férfiak és nők munkahelyi kapcsolatát Franciaországban. Azaz a férfiak kezdenek elgondolkodni azon, hogy bevett viselkedésük esetenként nem adhat-e okot felháborodásra a nők részéről, hogy gesztusaik nem sértőek-e? Ennek pedig örülök, sőt nagyon szeretném, ha hozzánk is begyűrűzne ez a dolog. Nem mintha úgy érezném, hogy nem tudok a munkámban boldogulni azért, mert nő vagyok.
A mindennapi életben viszont sok esetben zavar a lekezelő hozzáállás, ami nálunk a mai napig elfogadott dolog. Sok férfi ugyanis – számomra érthetetlen okból – eleve úgy gondolja, hogy jobb, értékesebb egy nőnél, még akkor is, ha nyilvánvaló, hogy a másik nembeli rátermettebb, és két egyetemmel többet végzett nála. Szóval, a hímsovinizmus még mindig él nálunk, és a pasasok jelentős része simán megengedi magának, hogy lekezeljen egy nőt. Ez ellen pedig nehéz védekezni anélkül, hogy az ember ne kockáztassa a nevetségessé válást, mert ha a szóban forgó nő viszszavág, megtörténhet, hogy betyárbecsület címén összefognak a férfiak, és mind ellene fordulnak.
A szájuk pedig nagy tud lenni, és – a közhiedelemmel ellentétben – sokkal pletykásabbak a nőknél. Tisztelet annak a kevés pasasnak, aki valóban lovagias, mert azt azért be kell vallanom, hogy ilyeneket is ismerek… Nem tudom, hogy DSK ügye hatással lesz-e az itteni viszonyokra, de ha nem, jó volna, ha nekünk is lenne egy saját, közeli botrányunk. Mert akkor talán nem történhetne meg az, amit nemrégiben mesélt egy nő ismerősöm, akinek a munkahelyén a nagyfőnök (helyette, aki idősebb és magasabb végzettségű) egy tapasztalatlan fiatal fickót nevezett ki kisfőnöknek, döntését mindössze azzal indokolva, hogy „kell nekünk egy férfi erre a posztra”.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.