Dina Velikovskaya orosz rendező animációja rendhagyó formanyelvvel a szülő-gyerek kapcsolatot jeleníti meg
Fotó: képernyőmentés
Magyar és külföldi animációsfilm-rendezők díjnyertes alkotásait tekinthetik meg novemberben az érdeklődők Sepsiszentgyörgyön. A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy szervezte Magyar Animációs Napok keretében közönségtalálkozóval, az animációs filmek jelenéről és jövőjéről szóló szakmai beszélgetésekkel, workshopokkal is várják a közönséget.
2022. november 01., 21:322022. november 01., 21:32
2022. november 01., 22:402022. november 01., 22:40
Négynapos eseménysorozattal készül az animáció napja alkalmából a Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy és a Magyar Művészeti Akadémia Sepsiszentgyörgyön. A november 2–5. között tartandó Magyar Animációs Napok keretében Anilogue-, Velence- és Oscar-díjas animációsfilm-rendezők alkotásait láthatja a közönség. Ezenkívül közönségtalálkozóra, az animációs filmek jelenéről és jövőjéről szóló szakmai beszélgetésekre, workshopokra is várják az érdeklődőket – olvasható a Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Többek között látható lesz Dina Velikovskaya orosz rendező Ties című alkotása, amely mindenkihez elérő rajznyelven a szülő-gyerek kapcsolatról szóló megható történetet ad át, függetlenül attól, hogy a néző az otthonról távozó gyermek szülője, vagy éppen maga a gyerek.
Fotó: képernyőmentés
A rendezvény meghívottja Péterffy Zsófia animációs filmrendező és képzőművész, az Európai Filmakadémia örökös tagja, akit a Kalózok szeretője festményanimációval 2002-ben a Legjobb Európai Rövidfilm díjával tüntettek ki Velencében, és Oscar-díjra is jelöltek.
ezenkívül a budapesti székhelyű KGB stúdió vezetője a magyar filmművészetben alkalmazott speciális effektekről is tart előadást. Klingl Béla nevéhez számos magyar sikerfilm fűződik, mint például az Oscar-díjra jelölt, Enyedi Ildikó rendezte Testről és lélekről, valamint Pálfi György Taxidermia című film számítógépes effektjei.
Klingl Béla Boxi-sorozatának mesebirodalma háztartási eszközökből elevenedik meg egy gyerek terepasztalán
Fotó: Képernyőfotó
A Boxi című sorozat mesebirodalma háztartási eszközökből elevenedik meg egy gyerek terepasztalán, ahol igazán könnyen szárnyalhat a fantázia. A kedves kis sorozat két papírból hajtogatott főszereplője a kisfiú Kartomi és Boxi, a kutyája egy papírvároskában élnek, ahol újabb és újabb kalandokat élnek át különös, kartonból, dobozokból és hétköznapi tárgyakból épült világukban.
A sorozat főhőseinek tanulságos történetein keresztül a gyermekek megismerhetik az együttműködés, a csapatmunka és a közös feladatmegoldás örömeit, valamint környezetvédelemmel kapcsolatos ismereteket is szerezhetnek. A sorozatot gyártó KGB stúdió célja az volt, hogy népszerűvé tegye a képernyő előtt sok időt töltő gyerekek körében is a kézműves, csináld magad elfoglaltságokat. A Boxi meséket november 4-én és 5-én láthatja a közönség a sepsiszentgyörgyi Művész moziban.
Fotó: Képernyőfotó
A szentgyörgyi animációs napokon bemutatják a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem (PKE) hallgatóinak munkáit is, az animációkat Balázs Zoltán, a PKE tanára ismerteti. További részletek a Liszt Intézet, Sepsiszentgyörgy Facebook-oldalán olvashatók.
ugyanis a rajzfilmkészítés úttörőjének számító Émile Reynaud 1892-ben ezen a napon nyitotta meg Optikai Színházát a Grévin Múzeumban, Párizsban. Ekkor vetítettek először animált mozgóképet nagyközönség előtt, amivel Reynaud három évvel előzte meg a Lumiére fivérek híres, 1895-ös vetítését A vonat érkezésével.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
Egy néhány hónapos borjú csatlakozott a szabadon élő bölénycsordához a Vânători–Neamț Natúrparkban, nagy örömet okozva a természetvédelmi terület munkatársainak, akik figyelemmel kísérik a visszatelepített állatok mindennapjait.
Megnyitotta kapuit a VIBE fesztivál. A július 6-ág, vasárnapig tartó rendezvény koncertekkel, tudásfórummal, divatsarokkal, sportprogramokkal és hajnalig tartó bulikkal várja az érdeklődőket Marosszentgyörgyre.
Virágzik a Radnai-havasokban az erdélyi havasszépe (Rhododendron kotschyi), a speciális viszonyok közt termő, védett növényt nem szabad leszedni.
A Drakula néven ismert Vlad Țepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Nyáron ismét ingyenes szabadtéri filmvetítések várják az érdeklődőket a marosvásárhelyi Somostetőn. A péntek esténként szervezett program célja a függőségek veszélyeinek bemutatása és generációkat összekötő párbeszéd ösztönzése.
Balszerencsésen végződött egy brăilai férfi vízi szórakozása: a jet ski vízre bocsátásakor az autó és a vízi járművet szállító utánfutó is a Dunában landolt.
szóljon hozzá!