Hat méter magas hóembert épített két nap alatt egy baráti társaság a Hargita megyei csíkszentgyörgyi és bánkfalvi parkban.
2017. február 12., 16:342017. február 12., 16:34
2017. február 12., 16:382017. február 12., 16:38
Csiszer Gábor, Madár Zsombor, Péter Szabolcs, Csiszer Attila és Gerczuj Bence szerették volna elkészíteni a tudomásuk szerint eddigi legnagyobb kézzel készített hóembert. „Szerdán havazni kezdett, és akkor jött az ötlet, hogy építsünk egy hóembert. Csütörtök reggel nekifogtunk, tapadt a hó, ezért jól haladtunk a munkával, pénteken pedig vízzel locsoltuk, hogy összeálljon a hó”– részletezte Csiszer Gábor.
A tizenéves fiúk csütörtök délelőtt fél tizenegykor kezdték el az óriáshóembert építeni, péntek délutánra pedig be is fejezték. „Úgy tudjuk, hogy a legnagyobb hóembert Magyarországon készítette a Pamkutya nevű csapat tavaly novemberben. Felvettük velük a kapcsolatot, ők tanácsolták, hogy mire figyeljünk az építés közben” – magyarázta Csiszer. A faluból egyre többen látogattak ki hozzájuk, kíváncsian figyelve a nagy „alkotást”. A fiúk pedig úgy vélik, jó időtöltés a hóemberépítés a téli szünidő utolsó napjaiban.
Rubik Ernő Kossuth- és állami díjas építészmérnök, feltaláló 80. születésnapja, illetve világhírű találmánya, a Rubik-kocka megalkotásának 50. évfordulója alkalmából egésznapos programsorozatot rendez szombaton a Liszt Intézet bukaresti központja.
Még egy hétig, november 26-ig lehet jelentkezni a zenészeknek, előadóknak A Dal 2025 műsorába. A nemzeti dalválasztó új évadába műfaji megkötések nélkül lehet pályázni új magyar dalokkal az adal.hu oldalon.
Közel kétszáz éves hagyomány tartja magát még mindig az Arad megyei Nagylakon. Az evangélikus templom tornyában minden negyedórában megfújják a kürtöt, az ősi módon jelezve a pontos időt. Néhány évtizednyi szünet vezették be ismét ezt a szokást.
Kétszer annyiba kerül a szilveszteri csomag, mint a karácsonyi a Prahova-völgyi és brassópojánai szállodákban és panziókban. A Pro Tv utánajárt, hogy mi az oka ezeknek az óriási áraknak és ennek az óriási árkülönbségnek.
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.